Primăria Municipiului Timișoara, prin Casa de Cultură a Municipiului, organizează în acest an o nouă ediție a Festivalului Internațional de Folclor „Festivalul Inimilor” și aduce în orașul de pe Bega spectacole de folclor național și internațional cu artiști din țări precum Bulgaria, Georgia, Italia, Mexic, Serbia, Slovacia, Spania, Turcia, Ucraina și Ungaria!