Apă, soare, plajă și peisaje de vis. Cu siguranță ai visat la o destinație exotica cel puțin odată în viață. Ceea ce nu știi este că acum e foarte simplu să-ți transformi visul în realitate.
Concursul naţional de vinuri şi băuturi alcoolice 2011, organizat în acest zile la Timişoara, şi-a desemnat câştigătorii. Cea mai cunoscută podgorie bănăţeană, Cramele Recaş, s-a aflat printre cei doi câştigători ai unei mari medalii de aur, cu un vin alb, Sauvignon Blanc, din 2010, vândut sub brandul „V”.
Miercuri a început la Centrul Regional de Afaceri din Timişoara cea de a şasea ediţie a Concursului Naţional de Vinuri şi Băuturi Alcoolice. Evenimentul este unul dintre cele mai apreciate din România, cele mai de calitate vinuri şi băuturi spirtoase fiind alese de un juriu alcătuit de cei mai buni degustători. Acţiunea poartă amprenta Asociaţiei Degustătorilor Autorizaţi din România, fiind un eveniment conex al Salonului Vinvest.
Miercuri începe la Centrul Regional de Afaceri cea de a şasea ediţie a Concursului Naţional de Vinuri şi Băuturi Alcoolice. Evenimentul este unul dintre cele mai apreciate din România. Un juriu din care fac parte cei mai buni degustători va alege cu acest prilej cele mai gustoase vinuri.
Parada modei, desenul, şahul, creaţia literară şi tenisul de masă au reunit, la Şcoala cu clasele I-VIII Beregsău Mare, într-o frumoasă zi de primăvară, câteva sute de copii. Cea de-a şasea ediţie a concursului Ghiocelul de Argint a avut ca invitaţi elevi şi profesori de la şcolile din Săcălaz, Iecea Mică, Iecea Mare, Checea, Uivar, Otelec şi Cărpiniş din judeţul Timiş.