Locuitorii de pe mai multe străzi din zona Circumvalaţiunii din Timişoara vor rămâne miercuri fără apă caldă la robinete din cauza unor probleme apărute la reţeaua termică primară. Pentru remedierea defecţiunilor se impune întreruperea furnizării apei calde la două puncte termice, anunţă reprezentanţii companiei Colterm.
Societatea de termoficare din Timişoara, Colterm, a anunţat că, începând de săptămâna viitoare, va începe efectuarea probelor la rece, pentru ca, în funcţie de temperaturile exterioare, să poată da drumul la căldură.
Locuitorii din Calea Lipovei – strada Ion Ionescu de la Brad din Timişoara vor rămâne, vineri, fără apă caldă la robinete, începând de dimineaţă până în cursul după-amiezii, anunţă reprezentanţii companiei locale de termoficare Colterm.
Revizia tehnică anuală care se face înainte de venirea iernii impune oprirea apei calde, pentru câteva zile, în mai multe cartiere ale Timişoarei, anunţă reprezentanţii companiei de termoficare Colterm. Astfel, după ce săptămânile trecute au fost afectaţi alţi consumatori racordaţi la sistemul centralizat, de marţi vor rămâne fără apă caldă la robinete cei din zona centrală a oraşului, din Complexul Studenţesc, din zonele Circumvalaţiunii, Bălcescu, Şaguna şi altele.
Locuitorii de pe mai multe străzi din zona Dâmboviţa – Calea Şagului din Timişoara vor începe ziua de joi fără apă caldă la robinete. Reprezentanţii societăţii Colterm anunţă întreruperi în furnizarea apei pentru efectuarea unor lucrări de mentenanţă.
Eveniment
Un accident a avut loc sâmbătă seara în localitatea Gelu din Timiș.
Mapamond
Bilanțul dublului cutremur din Venezuela a continuat să se agraveze vineri, ajungând la 920 de morți și peste 50.000 de dispăruți. UPDATE. Peste 1.000 de morți
Ştiri din Timiș
Au început pregătirile pentru reconstrucția completă a pasajului Slavici–Polonă din Timișoara. În câteva săptămâni vor fi introduse restricții de trafic, iar circulația va fi deviată pe un drum provizoriu amenajat de constructor.
2
Ştiri sportive
Franța, Spania și Belgia au câștigat grupele după ultimele meciuri disputate vineri la Campionatul Mondial 2026, în timp ce Senegal și Capul Verde au obținut calificarea în șaisprezecimi. Uruguayul a fost eliminat, iar Iranul încă speră.
Ştiri din Timiș
Luni, Timișul va fi vizat de Cod Roșu de caniculă, până miercuri.
6