Locuitorii de pe mai multe străzi din zona Calea Aradului din Timişoara vor rămâne joi fără apă caldă şi căldură, timp de mai multe ore, din cauza unor lucrări ale Enel, anunţă reprezentanţii Colterm.
Locuitorii de pe mai multe străzi din Timişoara vor rămâne, marţi, fără apă caldă şi căldură, din cauza unor avarii care trebuie remediate şi a unor lucrări efectuate de Enel, anunţă reprezentanţii companiei locale de termoficare Colterm.
Fiecare familie din Timişoara va plăti facturi majorate la căldură, de acum înainte, cu 20-25 de lei. Reprezentanţii Colterm susţin că sunt nevoiţi să recurgă la această majorare din cauza faptului că Prefectura Timiş şi Federaţia Asociaţiilor de Locatari din Timişoara au atacat, în 2009, o hotărâre a consiliului local prin care preţul gigacaloriei era majorat de la 162 la 187 de lei.