Victorie lejera pentru Timisoara 89ers in semifinala campionatului national

© TION - Victorie lejera pentru Timisoara 89ers in semifinala campionatului national
Timişoara 89ers şi-a confirmat pe teren propriu statutul de favorită la titlul naţional, duminică, după ce a învins în semifinale, cu un categoric 50 – 0, formaţia Bucharest Warriors. Drumul lor spre titlu este deschis, partida este programată în 6 iulie, tot la Timişoara. Adversari vor fi Bucharest Rebels, cei care i-au învins pe Cluj Crusaders, campionii de anul trecut, în cea de a doua semifinală.

Prima repriză a adus un prim touchdown, prin Heinrich, la care se adăugat şi conversia lui Bogre. Deci, 8 – 0. Repriza a doua a adus un nou touchdown, marca Bogre, plus lovitura aferentă, transformarea aparţinându-i lui Anghelescu. Al treilea touchdown i-a aparţinut lui Velcotă, transformat de Anghelescu. A mai fost un touchdown, de această dată reuşit de Stockdale. Deci s-a ajuns la 30 – 0.

A fost un al treilea sfert fără puncte, pentru ca al patrulea să aducă alte trei touchdown-uri reuşite de Pavlovic, Anghelescu şi Muntean.

S-a terminat 50 – 0 şi Timişoara 89ers are acum toate condiţiile asigurate pentru succesul final.