Victorie clara pentru ASU Poli in deplasarea de la Racovita

2Comentarii
În sezonul precedent Racoviţa şi ASU Politehnica se băteau de la egal la egal în liga a cincea. Sâmbătă, de această dată în liga a patra, unde ambele formaţii au ajuns, diferenţa a fost clară, în favoarea ASU Poli, chiar dacă meciul s-a jucat în localitatea rurală timişeană. Meciul de campionat s-a terminat cu 0 – 3.

Golurile reuşite de Ilie, Oberşterescu şi Panc au consolidat poziţia de lider a echipei timişorene.

Prima reuşită a meciului a avut loc în minutul 16, atunci când Vucea a pasat şi Ilie a înscris cu capul. Confirmarea formei bune a oaspeţilor a venit în minutul 26, Oberşterescu a înscris golul al doilea, tot cu capul, mingea lovind iniţial bara, din lovitura de corner executată de Popoviciu.

În repriza a doua Timişoara a mai avut o bară şi un gol anulat pe motiv de ofsaid. Scorul final a fost stabilit de către Panc, el a înscris pentru 3-0, în minutul 73.