Informatica Timisoara continua lupta pentru titlul de campioana

Informatica Timişoara a reuşit să aducă luni prima veste bună din sportul timişorean al ultimelor zile. Echipa de futsal a câştigat şi cea de a doua manşă a sfertului de finală al campionatului primei ligi, cu scorul de 6 – 1, învingând-o pe Dunărea Călărași.

Alături de ACS Poli, Timişoara a mai rămas cu o singură echipă care să se bată pentru gloria sportivă a oraşului. Echipa de futsal Informatica Timişoara a învins şi în a doua partidă a sfertului de finală a campionatului, cu un categoric 6 -1, după ce la pauză era 3 – 0. Victoria lejeră cu 6 – 0 din meciul tur a fost dublată de un nou succes categoric, de această dată pe teren propriu, contra echipei Dunărea Călărași. Reuşitele gazdelor au aparţinut lui Simic, cu trei reuşite, Thiago a înscris alte două goluri, iar Rakic a fost autorul unei alte reuşite. Golul oaspeţilor a fost obţinut de Plugaru.

În semifinala campionatului echipa bănăţeană va întâlni formaţia United Galaţi.