Handbalistii de la Politehnica Timisoara, invinsi si in deplasarea de la Dinamo Bucuresti

2Comentarii
CH Politehnica Timişoara nu s-a descurcat mai bine nici în meciul de la Bucureşti, cu Dinamo, din etapa a doua a campionatului. Hanbaliştii gazdă au învins cu 31 – 25. Timişoara a avut şi momente bune, la începutul partidei, atunci când a avut un avantaj şi de patru goluri.

După un 6 – 2 pentru timişoreni în minutul 8, Dinamo a reuşit să revină şi să ajungă la o diferenţă de un gol, 6 – 7 în minutul 11. Minutul 17 a fost cel al revenirii dinamoviştilor, ei au marcat în avantaj numeric, au reuşit trei goluri şi au preluat pentru prima dată conducerea. La pauză s-a ajuns la 15 – 14 pentru gazde şi repriza a doua se anunţa una animată.

După pauză Politehnica a mai preluat o dată conducerea, la 16 – 17, dar acesta a fost momentul în care Dinamo a luat avânt şi au trecut la
conducerea jocului. La final a fost 31-25.

Kaftin a marcat cele mai multe goluri de la Politehnica, cu 7 reuşite. Joi, Timişoara va întâlni Steaua.