Egal cu Reșita, în deplasare. Ripensia a încheiat seria meciurilor amicale

© Tion: Egal cu Reșita, în deplasare. Ripensia a încheiat seria meciurilor amicale
Ripensia Timișoara încheie seria meciurilor de pregătire înaintea derbiului cu ACS Poli Timișoara de la reluarea campionatului cu un meci la CSM Şcolar Reşiţa. Meciul din capitala Caraşului s-a încheiat la egalitate, 1 – 1.

Formaţia de liga a treia CSM Şcolar Reşiţa a fost gazdă în ultimul meci de pregătire a timişorenilor de la Ripensia. Conducerea partidei a fost preluată rapid de ripensişti, ei înscriind în minutul 15 prin Zaluschi, din lovitură de la 11 metri. După alte câteva ocazii, la pauză era 1 – 0 pentru vizitatori.

În partea a doua cei care au marcat au fost reşiţenii. Ei au reuşit unicul gol al echipei şi al reprizei în minutul 82. A trimis mingea în poarta timişoreană, cu un lob, Ene, pentru 1 – 1

Ripensia a început cu: Dobre – A. Popa, Hecsko, Tînc, Străuț – Anghelina, Stoi – Chera, Zaluschi, Dumiter – Mansour.