tion.ro Web analytics

Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
Select Page


Tion
Ştiri din Timiș
Primarul Timișoarei visează „stadion de atletism” la Pădurea Verde, în locul containerelor de carantină

Primarul Timișoarei visează „stadion de atletism” la Pădurea Verde, în locul containerelor de carantină

De Roxana Deaconescu
la 16 July 2020 11:13
17 Comentarii

Primarul Timișoarei visează „stadion de atletism” la Pădurea Verde, în locul containerelor de carantină

foto: pixabay.com
16 July 2020 11:13
Anul 2020 este unul plin de promisiuni electorale. Primarul anunță un „stadion de atletism” chiar la marginea Pădurii Verzi, pe locul unde acum sunt amplasate containerele folosite de autorități pentru cei care trebuie să intre în carantină din cauza SARS-CoV2.
Scris de Roxana Deaconescu - Anul 2020 este unul plin de promisiuni electorale. Primarul anunță un „stadion de atletism” chiar la marginea Pădurii Verzi, pe locul unde acum sunt amplasate containerele folosite de autorități pentru cei care trebuie să intre în carantină din cauza SARS-CoV2.

Trimite articolul

X

Terenul de vizavi de Muzeul Satului Bănățean aparține primăriei, iar acum se află în grija Direcției de Asistență Socială, care gestionează Centrul de urgență pe timp de pandemie. Acolo au fost amplasate mai multe containere în care au fost duși în carantină instituționalizată.

„Terenul de la Pădurea Verde, unde am montat containerele, aș vrea să amenajăm un stadion de atletism. Deci, în Timișoara se fac pregătiri de către cei care trebuie să alerge pe baza sportivă 1 a Politehnicii, pe pista de alergare pe care eu am creat-o acolo cu cea mai bună substanță de antrenament existentă în lume la acel moment. Un teren de atletism merită să aibă Timișoara și încercăm să îl facem pe acea locație, cred că este una foarte potrivită”, a declarat primarul Timișoarei.

Surse din primărie spun că edilul-șef și-a anunțat deja subalternii că vrea să mute containerele. Reamintim că terenul în cauză se află în grija Direcției de Asistență Socială din cadrul PMT până în luna decembrie a acestui an, fiind folosit pentru amplasarea containerelor – centru persoane, în situație de urgență/criză. Este emisă și o hotărâre de consiliu local în acest sens. Primarul ar vrea să ia și containerele de la direcție la primărie, pentru a le putea muta așa cum își dorește. Evident, el nu a zis când și-ar dori să realizeze „stadionul de atletism”.

În urm cu cinci ani, tot primarul Timișoarei se lăuda cu o super-investiție în jurul Stadionului „Dan Păltinișanu”, unde au fost amenajate piste distincte pentru cei care aleargă, se dau cu rolele sau cu bicicletele. S-au investit atunci aproape 400.000 de euro.

Trimite articolul

X
Taguri:
stadion atletism timisoara ,
stadion padurea verde
17 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Radu says:
    July 16, 2020 at 11:51 am

    O sa avem numai campioni la atletism daca o sa te antrenezi acolo.. Trebuie sa fugi de sa mananci pamantul ca sa nu te prinda tantarii lui Robu.. Mai ales daca transpirinsi te opresti esti terminat.. ajungi direct la spital cu urticarie.. Mai intai ar trebui sa faca dezinsectia corect sa nu mai avem tantari in zonele cu vegetatie!!!

    Reply
  2. Gogu says:
    July 16, 2020 at 11:51 am

    Minciuni si promisiuni electorale… nimic altceva !
    Doar campanie electorala.

    Reply
  3. Realism says:
    July 16, 2020 at 11:53 am

    “Stadionul de atletism din CRAIOVA este ca şi finalizat. Lucrările au început în urmă cu un an, în prezent arena, unică în România, fiind gata pentru a fi dată în folosinţă. Arena a fost construită cu bani de la bugetul local şi a costat aproape zece milioane de euro. Două piste sunt gata de folosire – una la standarde competiționale, de 400 metri, dar și cea de warm-up, de 200 metri, fiecare cu instalație de nocturnă separată. Sistemul audio de înaltă fidelitate va oferi ambientul necesar celor care vor evolua pe terenul de competiții. Toate materialele și instalațiile sunt noi-nouțe și vor utila nu doar pista mare, ci și stadionul de warm up. Vestiarele și cabinele sunt pregătite pentru sportivi și membrii echipelor. Suntem la câțiva pași distanță de finalizarea celui mai frumos complex sportiv din țară destinat atletismului“

    De 8 ani Prostul tot promite stadioane, bazine de inot olimpice, sala polivalenta, terenuri de baschet…ce mai conteaza inca o minciuna in plus?

    Reply
  4. Attithehunn says:
    July 16, 2020 at 11:56 am

    Si noi visam la Dezinsectie !!!

    Reply
  5. Paul says:
    July 16, 2020 at 12:06 pm

    ,,eu am creat-o acolo cu cea mai bună substanță de antrenament existentă în lume la acel moment”. Acum e rândul meu să te iau la bani mărunți. E o zgură ordinară, și zgura nu amortizează și preia șocurile ca tartanul, cu timpul atleții fac o periostită de la bătrânețe nu mai pot sta pe picioare, dar na ce poate știi retardul dr. ing. univ. retard…
    Am făcut atletism de performanță și am alergat pe stadionul olimpic Atatürk pe pistă de performanță omologată IAAF, du-te acolo și ia niște notițe.

    Reply
  6. Sandokan says:
    July 16, 2020 at 12:39 pm

    Narcis visează și vorbește în “dodii”, că în rest este ocupat cu concertele în aer liber, să “câștigă” lovei chiar dacă este stare de alertă, el nu are stare…

    Reply
  7. m says:
    July 16, 2020 at 1:42 pm

    la cate stadioane am ajuns intre timp in ultimii 8 ani? ca deja le-am pierdut sirul… omul n-a fost in stare sa faca un skate parc si el anunta odata la 3 luni un stadion nou.

    Reply
  8. The vault says:
    July 16, 2020 at 1:48 pm

    Ar trebuie sa-si pudreze obrajorii … poate e mai convingător?

    Reply
  9. Eu says:
    July 16, 2020 at 2:14 pm

    Bata-te D-zeu…sa te bata…cat de nesimtit , ordinar poti fi ???.nu pot intelege cum dracu te-au votat pt al doilea mandat, hai ca inteleg la primul , ca nu au stiut, dar al doilea ?!?!.sper sa nu mai iesi, iar dupa ce pierzi, a doua zi, sa raspunzi pt minciunile si nesimtirea de care ai dat dovada in 8 ani.

    Reply
  10. Dan A. says:
    July 16, 2020 at 3:10 pm

    Dupa atatea baze sportive construite, unde sa mai puna inca una? Eh, Padurea Verde, un loc unde n-a taiat copaci. Deocamdata!

    Reply
    • Io says:
      July 16, 2020 at 5:48 pm

      Bine punctat! Exact la asta mă gândeam și eu.

      Reply
    • Petru says:
      July 16, 2020 at 6:38 pm

      Așa e. Nesimtitul din fruntea primăriei distruge spații verzi și taie copacii sănătoși pentru blocuri, benzinării și orice de unde iasă bani, iar pe dobitoci îi vrăjește că face și drege, doar doar va fi reales.

      Reply
  11. zet says:
    July 16, 2020 at 4:59 pm

    Hai Poli.

    Reply
  12. gigi says:
    July 16, 2020 at 5:48 pm

    Robulee, iarasi ai vise umede !?
    Stiu ca iti face placere sa canti la chitara pe marginea bazinului de la Poli, insa imi aduc aminte din primul mandai cand ai promis cate un bazin semiolompic de inot pentru fiecare cartier di urbea asta !!
    Ti-ai schimbat pasiunea , inteleg, au trecut atatia ani , dar vad ca de minciuni si fabulatii nu te-ai lepadat !!

    Reply
  13. Astrix says:
    July 17, 2020 at 8:26 am

    Bufonul vine cu aberatii electorale, din 2012 face pasajul de la Solventul, baze sportive in cartiere, trenuri suspendate sau metrou dupa cum bate vantul in pleata lui vopsita! Mai mult nu poate acest tractprist ajuns academician cu fumuri de mare politician

    Reply
  14. ardelean1102 says:
    July 17, 2020 at 10:12 pm

    un OZN IN CURTE LA UN OM CARE NU PRICEPE NIMIC

    Reply
  15. Baze says:
    July 19, 2020 at 7:13 am

    Mincinosul din Bocsig dupa bazele sportive fantoma din cartiere, acum doreste o noua pista de atletism dupa modelul altei cretinitati emanata din ultimul neuron partial functional, patinoarul de plastic functional zero minute dar care a costat 120.000 euro! Lae cu logica sa de tractorist analfabet construieste podul Jiul, complet inutil dar abandoneaza pasajul Solventul care ar scoate traficul din zona centrala!

    Reply
  16. Cele mai citite știri

    1
    Cycling ROSE, proiectul ce pune în valoare traseul Cortinei de Fier, traversează Timișul de la Lunga la Stamora Moravița, prin Timișoara
    2
    Caius Debucean, specialist în AI, premiat de Forbes: „Am învățat că trebuie să mă obișnuiesc cu eșecul dacă vreau să ajung la succes”
    3
    VIDEO. Persistă problemele la insula ecologică din zona Bogdăneștilor. Ce măsuri promite RETIM
    4
    Bega a înghețat în urma vremii din ultima perioadă
    5
    CJT vrea să reabiliteze rețelele electrice ale Palatului Administrativ. Pune la bătaie 350.000 de euro
    6
    Târgul de Crăciun din Timișoara, promovat în patru țări: organizatorii mizează pe un nou record de turiști
    7
    Un bărbat din Timiș, reținut după un control de rutină în apropiere de Crai Nou. Avea un mistreț împușcat în portbagaj
    8
    Coadă, la primele ore, la Înmatriculări. „Acum oamenii poate se și panichează”
    9
    Descoperire șocantă: Hitler ar fi avut o boală genetică ce afectează dezvoltarea sexuală
    10
    Primăvară în mijlocul toamnei. Concert multisenzorial, piane și spectacol-manifest la Filarmonica Banatul

    Cele mai noi știri

    Azi în Timișoara

    Ce facem astăzi, 12 ianuarie 2026, în Timișoara?

    Ştiri din Timiș

    Bega a înghețat în urma vremii din ultima perioadă

    România

    Guvernul explică de ce majorează taxele locale: gradul de încasare redus și neactualizarea cu rata inflației

    Eveniment

    Momente de panică în Cenei, după ce acoperișul unei case a luat foc

    Capitală Culturală

    „Comedie din greșeală”, despre frica de ridicol, la Timișoara

    Ştiri din Timiș

    Din nou probleme cu alimentarea energiei electrice în mai multe localități din Timiș

    Turism

    Diavolii din Luzón: ritualul „întunecat” care dă viață unui sat de numai 60 de suflete

    Azi în Timișoara

    Ce facem astăzi, 11 ianuarie 2026, în Timișoara?

    Lugoj

    Primăria Lugoj intervine pentru protejarea persoanelor fără adăpost, pe fondul gerului extrem

    Ştiri din Timiș

    Cod Galben de ger în Timiș până luni dimineața
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici