tion.ro Web analytics

Tion

Tion

  • Ştiri
    • Ştiri Timiș
    • Lugoj
    • Știri naționale
    • Stiri internaţionale
    • Eveniment
    • Sănătate
    • Dialoguri Sănătoase
    • Sport
    • Târg imobiliar
  • Timp liber
    • Cultură
    • Cinema
    • Horoscop
  • ANGAJĂRI
  • MICA PUBLICITATE
    • IMOBILIARE
      • Imobiliare Vanzari – Garsoniere
      • Imobiliare Vanzari – o camera
      • Imobiliare Vanzari – 2 camere
      • Imobiliare Vanzari – 3 camere
      • Imobiliare Vanzari – 4 camere
      • Imobiliare Vanzari – Case
      • Imobiliare Vanzari – Terenuri
      • Imobiliare Vanzari – Spatii comerciale
      • Imobiliare Inchirieri – Garsoniere
      • Imobiliare Inchirieri – o camera
      • Imobiliare Inchirieri – 2 camere
      • Imobiliare Inchirieri – 3 camere
      • Imobiliare Inchirieri – Case
      • Imobiliare Inchirieri – Spatii comerciale
    • PRESTĂRI SERVICII
    • CONSTRUCȚII
    • AUTO
    • DIVERSE
  • UTILE
  • VIDEO
  • Azi în Timișoara
  • Cariere de Poveste
  • Agenda
  • Lugoj
Select Page


Tion
Ştiri din Timiș
Bărbat suspect de coronavirus internat la Timișoara. A îngrijit patru pacienți cu coronavirus în Germania

Bărbat suspect de coronavirus internat la Timișoara. A îngrijit patru pacienți cu coronavirus în Germania

De Adrian Panduru
la 12 February 2020 10:05 Reactualizat la: 12 February 2020 21:49
79 Comentarii

Bărbat suspect de coronavirus internat la Timișoara. A îngrijit patru pacienți cu coronavirus în Germania

foto: Pixabay
12 February 2020 10:05 Reactualizat la: 12 February 2020 21:49
Un bărbat suspect de coronavirus a fost internat în spital, la Timișoara. Acesta a prezentat simptome specifice infecției cu noul virus după ce s-a întors din Germania, unde a îngrijit patru pacienți infectați. UPDATE Rezultatele vor fi făcute publice la miezul nopții. Analizele au fost trimise cu mașina
Scris de Adrian Panduru - Un bărbat suspect de coronavirus a fost internat în spital, la Timișoara. Acesta a prezentat simptome specifice infecției cu noul virus după ce s-a întors din Germania, unde a îngrijit patru pacienți infectați. UPDATE Rezultatele vor fi făcute publice la miezul nopții. Analizele au fost trimise cu mașina

Trimite articolul

X

Pacientul, în vârstă de 25 de ani, a prezentat febră cu tuse, după ce s-a întors din Germania, unde intrase în contact cu pacienți infectați cu coronavirus. Tânărul lucrează ca asistent medical, lângă Munchen, iar în intervalul 25 ianuarie – 5 februarie a îngrijit patru pacienți cu coronavirus.

„Este vorba despre un pacient de 25 de ani, asistent medical în Germania, lângă Munchen, care în perioada 25 ianuarie – 5 februarie a îngrijit patru pacienți cu coronavirus. În 7 februarie a intrat în țară să-și viziteze părinții de la Reșița. Ieri a prezentat febră cu tuse, motiv pentru care s-a prezentat la spitalul din Reșița. A fost trimis la clinica noastră, la departamentul special amenajat, la departamentul cu coronavirus. Este în stare generală bună, am recoltat pentru testul de gripă care este negativ și s-a recoltat pentru coronavirus, urmând ca mâine să primim rezultatul de la București”, a declarat pentru TION doctorul Virgil Musta, purtătorul de cuvânt al Spitalului de Boli Infecțioase Victor Babeș Timișoara.

Informații DSP Timiș

Conform reprezentanților Direcției de Sănătate Publică (DSP) Timiș, din informațiile furnizate de medicul de gardă de la Spitalul de Boli Infecțioase Victor Babeș Timișoara, pacientul în vârstă de 25 de ani, asistent medical la spitalul Trostberg- Germania, a avut contact cu patru persoane confirmate cu coronavirus, pe care le-a îngrijit până în data de 5 februarie, iar la locul de muncă din Germania au fost folosite toate măsurile de siguranță și protecție.

„În data de 07.02.2020 ajunge la Reșița, cu mașîna personală, la domiciliul părinților. Simptomatologia debutează în 10 februarie cu febră 39.5 disfagie, tuse iritativă, își administrează Nurofen. În data de 11.02.2020 se prezintă în UPU de la Spitalul Județean Reșița, de unde este transportat la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase și Pneumoftiziologie Dr Victor Babeș Timișoara.-ora sosirii 01.50, în 12.02.2020, unde este izolat conform metodologiei și protocolului. Test de gripă negativ. Se recoltează exudate faringiene și nazale, sânge integral pentru coronavirus. Probele ajung la ora 09.15 la DSPJ Timiș și sunt trimise la Institutul Național de Boli Infecțioase Prof. Matei Balș București, pentru confirmare. A fost informat CNCSBT (Centrul Național de Supraveghere și Control al Bolilor Transmisibile)”, transmit cei de la DSP Timiș.

UPDATE Rezultatele analizelor pacientului vor fi făcute publice la miezul nopții. Probele au fost trimise cu mașina

Reprezentanții Institutului Matei Balș din București transmit că rezultatele analizelor pacientului vor fi făcute publice la miezul nopții, deși inițial ministrul Sănătății anunțase că la ora 21 se va știi dacă pacientul internat la Timișoara este infectat sau nu cu coronavirus. Ora a fost devansată din cauză că mașina de la Timișoara a ajuns mai târziu decât se aștepta la Institutul Matei Balș din București, locul unde se face testul. Mașina a plecat la ora 11 de la Direcția de Sănătate Publică Timiș și a ajuns în jurul orei 20 la Matei Balș, iar multiplicarea virală (testul) durează aproximativ patru ore. Probele de la Spitalul Victor Babeș au ajuns la ora 9.15 la DSP Timiș și au fost trimise cu mașina la București, care a plecat la ora 11 din Timișoara.

Trimite articolul

X
Taguri:
coronavirus ,
coronavirus roman ,
coronavirus timisoara
79 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. tibi says:
    February 12, 2020 at 10:32 am

    de ce nu a ramas acolo fomistul?

    Reply
    • Name says:
      February 12, 2020 at 10:52 am

      sa se mire prostii

      Reply
    • Barubla says:
      February 12, 2020 at 10:59 am

      Sa viseze si bugetarii ca tine la salarii si avutii facute in Vest.

      Reply
      • tibi says:
        February 12, 2020 at 1:15 pm

        nu-s bugetar, aduc bani in tara chiar de aici, taran prost ce esti

        Reply
        • Barubla says:
          February 12, 2020 at 3:10 pm

          Valeu, esti sclav frustrat pe mana ce te hraneste.
          Valeu, tibi.

          Reply
        • Bun says:
          February 12, 2020 at 7:13 pm

          Ca sa se intrebe idiotii frustrati ca tine si multi altii care colcaie de prostie pe aici

          Reply
        • Jar says:
          February 12, 2020 at 8:22 pm

          Daca ai avea tu caracterul multor tarani…Vai de capul tau

          Reply
  2. Dima says:
    February 12, 2020 at 10:56 am

    Si pentru ce s-a intors in tara, din moment ce stia ca a lucrat cu pacienti infectati cu coronavirus? Ca sa ne imbolnaveasca si pe noi, nu?

    Reply
    • Ana says:
      February 12, 2020 at 7:16 pm

      Cu siguranta de-asta.E telul lui suprem sa imbolnaveasca prostimea din Ro.Poate asa va mai selectati naibii ca prea multi sunteti

      Reply
  3. cineva says:
    February 12, 2020 at 11:06 am

    Multumim ca ai venit si la noi in Timisoara sa ne imparti virusul. Intr-o tara unde serviciile sunt la “cea mai inalta calitate”, exact de tine aveam nevoie acum. Mai este si asistent medical care a lucrat cu acest virus…. deci un alt nivel de retard decat cei de la filarmonica.

    Citez de pe alt site:

    “Bărbatul a venit pe 7 februarie, în Reșița, la părinți lui, a vizitat-o și pe sora lui, la Gărâna, și a mers la schi la Semenic, în Caraș-Severin.”

    Reply
    • TMEUTM says:
      February 12, 2020 at 11:47 am

      Iresponsabil, inconstient este acest individ …Ma opresc aici. Sa vedem daca are intr-adevar si daca apar si alte cazuri de la Semenic sau chiar sora lui. Poate sa fie si o simpla viroza. As fi vrut sa stiu ce echipament de protectie a folosit in Germania. Din pacate statul roman ar trebui sa ii controleze pe toti care intra in tara:unde au fost si ce au facut.

      Reply
      • Ovi says:
        February 12, 2020 at 7:06 pm

        Bine ca nu doare prostia ca multi ati umbla urland…Ce va…pe voi grija de ce a venit omul in tara? E fix treaba lui si dreptul lui. Sau iar aveti o problema cu cei din strainatate, frustratilor!!!

        Reply
        • BarbatAdevarat says:
          February 13, 2020 at 9:37 am

          Cum sa spui asa ceva? ” e fix treaba lui”…adica isi asuma riscul ca a dat un virus foarte grav/letal la toti membrii familiei si la cine stie cati altii cu care a avut contact in timp ce schia? Mi se pare asta ca si o fapta facuta cu intentie ceea ce se califica la tentativa de omor din momentul in care acest virus poate fi letal. Te as vedea eu cum vorbeai acuma daca chiar iti era un cunoscut si ai fi dat mana cu el cum s-a intors acasa. Cred ca stateai cu morcovul in c*r acuma de frica.

          Reply
          • N-am says:
            February 13, 2020 at 11:08 am

            Nu mai gandi atata. Se vede ca este un efort pentru tine.

      • Fan says:
        February 12, 2020 at 7:15 pm

        Va pricepeti acum si la echipamente de protectie…Vai de capul vostru de habarnisti si invidiosi retardati

        Reply
    • Neamțu de Banat says:
      February 12, 2020 at 1:09 pm

      Ualeu, cum scăpai la mustață de contagiune eu și copiii. Că tocmai la Garana și Semenic vroiam in weekend să urc la o tura de ski și petreceri.
      Dar știți ce-i nasol?
      Că a fost plin de Timișoreni sus !! A fost înghesuială mare la contagiune…prin cârciumi. Cu DJială, concurs de ski și spectacole.
      Ne-ai terminat frățioare dac’ai virusat p’acolo cu Corona, că ăștia toți s-au întors în oraș numa bine să-l raspindeasca la greu.
      Pușcărie sa te mânce dac’ai făcut asta.
      Mai cu seamă că ești cadru medical, boule !!
      Acu sal văd pe Robu și ceata lui de incompetenți,gen Kristofor si matracuca de Prefectă liberală.
      Acu se va vedea ce șvaițer suntem…

      Reply
      • timi tim says:
        February 12, 2020 at 11:43 pm

        doar ciuma PSD-ista in frunte cu tine vor lua coronavirusul BOULE care esti

        Reply
    • Jean valjean says:
      February 12, 2020 at 4:04 pm

      Le a dat la toti…ACADELE!

      Reply
      • Dacian says:
        February 12, 2020 at 6:25 pm

        Că nu are creier – nu degeaba le zice CAP SEC!

        Reply
    • Vali says:
      February 12, 2020 at 7:18 pm

      Pai de ce nu aveti servicii de calitate in minunata tara ???Care e vina celor care au ales sa se care din mizerie ca voi frecati menta si ati furat ce se putea fura di tara…

      Reply
    • Fany says:
      February 12, 2020 at 8:24 pm

      Nu mai mare decat nivelul tau de retard!

      Reply
      • cineva says:
        February 13, 2020 at 12:13 pm

        Stai jos ai 4 prostu’ satului care esti. Dupa ce ca te cheama Fany cu Y mai ai tupeu sa vorbesti taran libidinos. Fac pariu ca nici macar nu esti din Timisoara, dar te gasesti sa comentezi. Vezi ca-ti mor gainile de foame boschetarule.

        Reply
  4. Banciu says:
    February 12, 2020 at 11:09 am

    Eu nu cred un cuvant din ce spun stirile din Ro pe nici un site forum sau alte pagini dedicate acestui virus nu apare Romania …si pana acum am auzit destul de des de Corona virus in Ro… bagati spaima in oameni asta va place sange violenta suferinta doar atat stiti sa aratati un lucru bun nu mai postati. Sa va fie rusine ca altceva decat sa panicati populatia nu faceti

    Reply
    • Fritz says:
      February 12, 2020 at 1:11 pm

      Dar și dacă s-o adeveri, pai nu ești tu idiotul urbei ?!

      Reply
      • Misto says:
        February 12, 2020 at 3:23 pm

        Si daca nu s-o adeveri, stii bancul ala cu drobul de sare!

        Reply
  5. oct says:
    February 12, 2020 at 11:12 am

    Stati linistiti, il nenoroceste streptococul nostru auriu!

    Reply
    • Oana says:
      February 12, 2020 at 12:54 pm

      Stafilococ poate. Dar ai dreptate…

      Reply
    • dodo says:
      February 12, 2020 at 1:06 pm

      Si nu doar:colcaie de pioceanic si de clostridium difficile…..alea te dau gata in Romania!

      Reply
  6. Ion says:
    February 12, 2020 at 11:18 am

    Dragi Timisoreni, cu ocazia aceasta va invitam sa mergeti la Semenic sau la Garana si sa puneti mana pe toate balustradele cu coronavirus pe unde a trecut acest baiat.

    Reply
  7. george says:
    February 12, 2020 at 11:25 am

    Stati linistiti ca virusul este inginerit genetic sa nu se prinda decat de chinezi si de lucratori in IT…

    Reply
    • korekt says:
      February 12, 2020 at 3:46 pm

      …si de unguri, ca is tot asiatici:))

      Reply
    • Dacian says:
      February 12, 2020 at 6:33 pm

      Oltenii îs victime sigure… toți folosesc doar treninguri chinezești (așa îi și recunoști pe stradă – proști îmbrăcați în trening)! De aia țipă așa tare aici…

      Reply
    • haribo says:
      February 12, 2020 at 9:46 pm

      :)))))))

      Reply
  8. Misto says:
    February 12, 2020 at 11:29 am

    Ce de racnete aici! Care de care mai telijente.
    Auzi, de ce a venit? Pai a venit sa-si vada neamurile. Automat e fomist, ca nu plateste taxe in tara si ca culege capsuni acolo!
    Daca o luam asa, putem sa racnim si la altii din Timisoara. asa cumva:
    _ Bai fomistilor, de ce ati trecut granita la Orsova, Stati cu ciuma voastra acasa! Va da galetutza rosie., sau
    – Sarma, baaaa. ce cautai la noi?

    Asa-i Tibi si (sau) Dima! Nu va obliga nimeni sa va apropiati de el. Ce vreti sa-l buzunariti? Atunci da. Feriti-va. Mai lasati obiceiurile astea duopa carpati.

    PS. Cred o sa fie o metoda buna sa scriu pe bicicleta: Infestata cu coronavirus! Nu cred ca mi-o va fura nimeni! Pot sa o las si fara lant in mijlocul Timisoarei!

    Reply
  9. Jean says:
    February 12, 2020 at 11:46 am

    Va dati seama cat de inapoiati suntem? Nici teste nu avem la Timisoara si trebuie sa asteptam raspuns de la Bucuresti. Chinezii au facut un spital functional de 1000 paturi in 10 zile, la noi in timpul asta nu e gata nici macar o analiza. Nu e de blamat baiatul, virusul putea intra si de la un chinez ce se intorcea la munca dupa noul an, oricum nu am fi stiut pentru ca nu avem scanere termice in aeroporturi. Problema e cat de nepregatiti suntem, intotdeauna la voia Domnului, si daca gripa asta intra in Romania sigur injumatateste si jumatatea care a mai ramas pe aici. Bine ca PSD-istii au reusit sa blocheze ordonanta din sanatate, ca sa putem muri romaneste in spitalele noastre de stat, pline de virusi mai periculosi decat coronavirusul, nu cumva sa fim tratati omeneste la privat.

    Reply
  10. N-am says:
    February 12, 2020 at 11:46 am

    Ce mentalitate primitiva (de rromani autentici, familisti, religiosi, genii neintelese, etc. ) pe aici.

    Logica simplista, care denota faptul ca habar nu au in ce conditii de munca se practica o meserie si ce mijloace de preventie si protectie exista. Bineinteles, nu sunt suta la sigure sau eficiente, dar totusi, se vede de ce oamenii cu cel mai mic defect ori mica problema de sanatate ajunge sa fie marginalizat la noi.

    Tot aici sunt ei speriati de cornoavirus si mor de grina omului plecat peste hotare, ca niste tzatze barfitoare.

    Trebuie sa dispara generatia comunista odata si poate avem o sansa la civilizare… poate.

    Reply
  11. Iceberg says:
    February 12, 2020 at 12:04 pm

    Ia trebuit lui Germania sa faca pe nebunu.
    Acuma vede el. Clar numai are scapare. Probabil stia si a zis ca vine acasa sa mai ia cativa ci el cand pleaca la drum lung….

    Reply
    • Cristina says:
      February 12, 2020 at 2:58 pm

      Vai de capul tau de prost!

      Reply
      • Iceberg says:
        February 12, 2020 at 4:00 pm

        Proasta esti tu. Parca te si vad cum sclavesti la Atoss sau ceva de genu si te crezi o mare realizata!! Vai de steaua ta

        Reply
        • Nagy Zoltan says:
          February 12, 2020 at 9:03 pm

          @Iceberg mai bine decat sclav pe banda in fabrica sau si mai rau, muncind la coasa pe camp

          Reply
          • temesvar? says:
            February 13, 2020 at 12:18 pm

            Mars ma ungur jegos. Sper sa luati toti coronavirus din Tinutul Secuiesc pana la Budapesta.

  12. Gigi says:
    February 12, 2020 at 12:06 pm

    Diaspora salveaza Romania prin curatare.

    Reply
    • Misto says:
      February 12, 2020 at 3:26 pm

      Pacat ca nu se poate transmite virusul prin miscarile decont, prin Amerikan expres sau tranzactiile de la banca. Cand vine un transfer de bani de la diasporezi sa le fie frica la cei din guvern sa se atinga de el.

      Reply
  13. aris says:
    February 12, 2020 at 12:19 pm

    la cat de infestate sunt spitalele noastre cu tot felul de virusi acesta nu are nici o sansa,cineva din familia mea a fost internat la ortopedie pt fractura de sold si a luat din blocul operator klostridium kosseri….urmarea inca 40 de zile de spitalizare cu tratamanent antibiotic….nu ne mai surprinde nimic….cele mai slabe si proaste investitii sunt in sanatate si invatamant …urmarea nu este greu de ghicit.

    Reply
  14. Pop says:
    February 12, 2020 at 12:20 pm

    Cu ce mijloc de transport a venit în România?

    Reply
    • Anonim says:
      February 12, 2020 at 8:10 pm

      Cu masina personala cica.

      Reply
    • Plec pe china says:
      February 12, 2020 at 11:30 pm

      Scrie ca cu masina personala! E greu sa citesti? Sau esti oltean, doar sa comentezi?

      Reply
  15. IAPA_LUI_ROBU says:
    February 12, 2020 at 12:53 pm

    Bagati-l si pe robu cu el in salon, poate avem noroc si scapam de nemernic.

    Reply
  16. Costi says:
    February 12, 2020 at 1:59 pm

    Corect era să declare la venirea în tara! Mai ales ca esre cadru medical

    Reply
    • TMEUTM says:
      February 12, 2020 at 3:20 pm

      Total de acord. Am scris si eu mai sus, reiau mesajul:
      Iresponsabil, inconstient este acest individ …Ma opresc aici. Sa vedem daca are intr-adevar si daca apar si alte cazuri de la Semenic sau chiar sora lui. Poate sa fie si o simpla viroza. As fi vrut sa stiu ce echipament de protectie a folosit in Germania. Din pacate statul roman ar trebui sa ii controleze pe toti care intra in tara:unde au fost si ce au facut.

      Reply
      • N-am says:
        February 12, 2020 at 10:04 pm

        Reia scoala si cei sapte ani de acasa. Intr- o tara civilizata si cu parinti cu bun- simt de data aceasta. E clar ca ai dat chix la ambele.

        Reply
    • Clara says:
      February 12, 2020 at 7:22 pm

      Pe bune? Da cine esti tu sa-ti dai cu parerea?

      Reply
  17. mike says:
    February 12, 2020 at 2:54 pm

    daca asa isi punea masca aia…..

    Reply
  18. Name says:
    February 12, 2020 at 2:56 pm

    Comentariile de aici sunt exemplul bun de ce avem nevoie de o noua ciuma.

    Reply
    • ruk says:
      February 12, 2020 at 3:12 pm

      @Name – cel mai scurt, corect și la obiect comentariu! Subscriu!

      Reply
    • nasol says:
      February 12, 2020 at 4:57 pm

      :))

      Reply
  19. Marcel says:
    February 12, 2020 at 3:12 pm

    O fi fost si pe mall ?

    Reply
  20. CDC says:
    February 12, 2020 at 3:42 pm

    cum a trecut asta la aeroport fara sa fie pus in carantina?

    Reply
    • Unu says:
      February 12, 2020 at 3:58 pm

      A venit cu maşina lui, “geşceptule”!

      Reply
  21. acidutzu says:
    February 12, 2020 at 4:02 pm

    Este dovedit stiintific in urma testelor de laborator ca, Coronavirusul NU se transmite pe calea aerului.
    Atentie! Doar prostia si incultura se transmite prin aer si online.

    Reply
    • Vali says:
      February 12, 2020 at 5:55 pm

      Si aia 40000 de chinezi si au scuipat unu la altu in gura de s-au imbolnavit?!?! Daca ttaieste 4 ore pe obiecte, traieste 4 ore si in vapori de apa din aer.

      Reply
    • Cetățean says:
      February 12, 2020 at 6:36 pm

      DAR se transmite prin contact! Și dacă a infectat vameșul…și ăla la rândul lui a infectat pe alții! Plus virusul trăiește până la 9 zile pe obiecte, deci tot ce a atins ăla e sursă de infecție (dacă se dovedește infectat)!

      Reply
    • TMEUTM says:
      February 12, 2020 at 11:24 pm

      Nu te-as fi corectat, dar daca tot faci referire la cultura, ar fi trebuit sa scrii: se transmit, nu se transmite. Faci referire la 2 lucruri: prostia si incultura se transmit…
      Eu vad trei probleme:
      1. Statul nu intreaba pe nimeni de unde vin si ce au facut.
      2. Omul a fost iresponsabil complet, mergand in multe locuri publice.
      3. Trebuia sa isi faca testul in Germania, inainte sa plece.

      Ordinea e aleatoare, dar toate trei ar trebui sa se intample ca sa avem o protectie minimala.

      PS:Bine ar fi sa fie o viroza luata de la ski. Undeva am vazut ca ar fi purtat costum. Poate, poate l-a ferit. Depinde insa si ce a facut cu el dupa. Ma gandesc ca si ala trebuie curatat sau schimbat(din ce am citit sunt cam de unica folosinta, nici chinezii nu mai au).

      Reply
  22. VxaPopulis says:
    February 12, 2020 at 4:05 pm

    Cat de idiot sa fie individul asta?

    Reply
    • Dan says:
      February 12, 2020 at 7:23 pm

      Nu mai idiot ca tine cu siguranta

      Reply
  23. vai_de_steaua_noastra says:
    February 12, 2020 at 5:20 pm

    Trecand prin toate comentariile postate acestui articol nu pot decat sa ma crucesc vis-a-vis despre mentalitatea unor indivizi compatrioti.

    Omul acela, intr-adevar, se ocupa de salvarea unor vieti care sunt bolnavi de un virus considerat foarte periculos (cu toate ca rata de deces este tot in continua scadere, 1 din 5 in momentul acesta, lucru imbucurator), dar trebuie sa intelegem ca acest individ a si urmat toate protocoalele de siguranta maxima impusa.

    In conditiile in care aceasta persoana a urmat toate aceste protocoale, evident nu are nici un motiv ca el sa fie izolat si are dreptul sa isi traiasca viata. Asta implicand chiar si vizitarea parintilor (soc, nu!?).

    Dupa mentalitatea unora, practic, orice medic, in special cei care lucreaza cu cazuri de boli foarte periculoase ar trebui pusi in maxima izolare, sa nu mai intre niciodata in societate, de ce nu, poate si arsi pe rug. Sunt socat de ce afirmatii pot fi emise de catre anumiti indivizi.

    In fine, totodata, pentru acei oameni, despre care pot sa zic ca sunt doar limitati si speriati de bombe, daca ati urmari presa si din alte parti veti putea gasi informatii ca este doar o suspiciune care pare sa fie negativa.
    Acest lucru poate fi confirmat printr-o simpla cautare dupa urmatorul fragment din articol: “„Pacientul are o stare generală bună, s-a a prezentat ieri cu febră și cu tusă seacă. Azi nu a mai avut febră, continuă să tușească. Sunt semnele unei viroze banale, e posibil să fie doar o viroză. Nu are simptomalogie de gripă, dureri de cap, de mușchi sau tusă intensă, nu, prezintă doar o tuse seacă ușoară. Au fost recoltate azi probe, testul de gripă este negativ, mâine cel mai probabil vom avea rezultatele pentru coronavirus”, a declarat Virgil Musta, purtătorul de cuvânt al Spitalului de boli infecțioase din Timișoara.”

    Inchid acest comentariu printr-un simplu indemn. Oameni buni, fiti mai ingaduitori si intelegatori. Incercati sa va documentati inainte sa dati in cineva, mai ales intr-o persoana care isi pune viata in joc pentru a salva pe cea a altora.

    Reply
    • Eee says:
      February 13, 2020 at 12:03 am

      Și eu sunt șocat de-a dreptul de comentariile unora. Subscriu la ce ați scris.

      Reply
  24. uie_usr says:
    February 12, 2020 at 6:30 pm

    pai normal ca e din Resita din fundul curtii si trece prin timisoara sa bage o shaorma…

    Reply
    • Cristian says:
      February 13, 2020 at 12:23 am

      Prost te-a fatat ma-ta! Mars in citat, frustratule!

      Reply
    • Cristi says:
      February 13, 2020 at 12:28 am

      La tine doare prostia, frustratule? Tu in drum spre Valiug ce alimentezi in Resita,pui de taran ce esti?

      Reply
  25. Weri says:
    February 12, 2020 at 8:13 pm

    Alt idiot care se plimba în loc să stea acasă. Ca si aia de la Filarmonica. Ei erau ținuți oficial in carantină la domiciliu dar ei umblau prin Mall.

    Reply
  26. Sandu says:
    February 12, 2020 at 9:57 pm

    I au dat nemții și sandwich pe drum și bani de drum numai sa plece cât mai repede de acolo!

    Reply
    • N-am says:
      February 13, 2020 at 1:29 pm

      Adica averea romanului pe o luna. De unde si invidia PSD istilor de comenteaza pe aici.

      Reply
  27. Rus says:
    February 12, 2020 at 10:29 pm

    Omorât… omorâți-l pe sărac.

    Reply
    • Cristina says:
      February 13, 2020 at 8:57 am

      Imi este mila de tine,sincer!

      Reply
  28. Unu says:
    February 13, 2020 at 8:21 am

    Hoooo, vite frustrate! Uite că omul nu e bolnav, acum ce mai spuneți!

    Reply
    • Cristina says:
      February 13, 2020 at 9:01 am

      Un “ne cerem scuze pentru lipsa de empatie si pentru faptul ca nu suntem oameni”.De coronavirus au mai scapat dar din pacate prostia se perpetueaza si a omorat mai multi oameni decat coronavirusul.

      Reply
      • Unu says:
        February 13, 2020 at 9:28 am

        Dovada cea mai puternică fiind că tu exişti şi scrii pe net, da? Am reținut.

        Reply
        • make says:
          February 13, 2020 at 12:24 pm

          Zdreanta asta s-a bagat in seama la toate comentariile. Probabil e ceva neam cu el. Mai bine prosti ca noi decat curva ca tine…

          Reply
  29. Cele mai citite știri

    1
    Imunoterapia alergen-specifică: tratamentul care poate schimba cursul alergiei
    2
    Adolescent transportat la spital cu elicopterul SMURD după un accident la Chevereșu Mare
    3
    Festivalul Internațional de Literatură de la Timișoara: la limita ficțiunii și a realității prin dezbateri, seri de poezie și întâlniri cu elevii
    4
    Krampuslauf – Demonii iernii care cutreieră Europa
    5
    Restricții de trafic în mai multe zone din Timișoara, în perioada următoare
    6
    Un bărbat și-a omorât soția cu toporul și a aruncat-o într-o fântână, apoi s-a spânzurat
    7
    Ciprian Zaharie, președinte Retromobil Club România - Filiala Timiș: „E clubul celor cu mai mulți bani decât minte”
    8
    Reuniune a NATO pentru noi direcții de apărare la provocările Rusiei
    9
    Încă un caz de West Nile confirmat în Timiș. Pacientul se află în stare critică
    10
    Două seri de distracție caritabilă. Charity Quiz Night revine la Timișoara cu un nou format special de Halloween

    Cele mai noi știri

    Turism

    Krampuslauf – Demonii iernii care cutreieră Europa

    Azi în Timișoara

    Ce facem astăzi, 14 decembrie 2025, în Timișoara?

    Ştiri din Timiș

    Winter Sale la Enigma Plant: susținere echilibrată pentru organism în sezonul rece!

    Ştiri din Timiș

    FOTO. Fă bine prin lectură. Cumpără o carte și ajută câinii din adăpost

    Eveniment

    VIDEO. Act de cruzime șocant la Giarmata. Un șofer a călcat intenționat un câine cu mașina

    Ştiri din Timiș

    Diplomația prin limbă și cultură, tema unui eveniment special la UVT

    Mapamond

    Tot mai mulți tineri maghiari aleg să studieze în afara Ungariei. România o destinație tot mai atractivă

    Ştiri din Timiș

    O seară de colinde pentru o cauză bună, la Cinema Johnny. Concert dedicat vârstnicilor

    Ştiri din Timiș

    Banatul, un pas înainte spre titlul de Regiune Gastronomică Europeană 2028

    România

    Premierul Bolojan, mesaj la final de an. Le mulțumește românilor pentru răbdare și spune că efectele corecțiilor economice se vor vedea în 2026
    • Servicii
      • Redactia
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Timiș Online

    ISSN 3008-2323

    ISSN-L 3008-2323

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.

    Pentru detalii apasati aici