Seria dezbaterilor naționale dedicate astmului sever continuă la Timișoara, în cadrul campaniei „RESPIR”, o inițiativă susținută de Societatea Română de Pneumologie (SRP). Evenimentul a reunit specialiști din domeniul sănătății, autorități și reprezentanți ai pacienților pentru a identifica soluții concrete care pot îmbunătăți viața persoanelor care trăiesc cu astm sever.