Sindicatul Naţional al Grefei Judiciare DICASTERIAL organizează, luni, miting de protest la sediul Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie din Bucureşti. Printre motive se regăsesc neplata integrală a salariilor şi a altor drepturi de natură salarială, precum şi lipsa resurselor materiale necesare funcţionării, în condiţii normale, a activităţii instanţelor judecătoreşti.