Învecinarea cu Drumul Naţional 1 nu le-a adus decât probleme autorităţilor din Băicoi şi Floreşti. Oamenii nici măcar nu pot să-şi vândă proprietăţile. Comuna Floreşti a pierdut peste 10 hectare de teren din cauza unor hărţi cadastrale făcute din… birou, fără măsurători la faţa locului.
Situaţia nu este nouă, dar autorităţile ridică în continuare din umeri. Aceeaşi problemă se regăseşte şi în cazul unui izlaz care a fost izolat oficial pe hărţi şi pentru a ajunge cu animalele acolo oamenii trebuie să ocolească 20 de kilometri.
Trimite articolul
XIn Romnia se lucra ca in povestile dramelor
Astia nici atat nu stiu ca sa faca o masurara cadastrala normala, macar are casa in doua judete invecinate , ce ar fi fost daca ar fi bucataria in Bihor si sufrageria in constanta :))) e absurd stiu dar din fotoliile domnilor se poate face , eu as propune ca cei care au desenat acele harti sasi dea din nou examenul de capacitate (cea din clasa a opta)sa vedem trec sau nu
NU NUMAI IN ROMANIA! Mai documentati-va, asa ceva exista si in Franta si un Belgia … nu numai in tara asta de cacat.
Care este al 3 -lea sat ?
In ultimul timp a-ti inceput sa scrieti informatii gresi-
te (s-a nu spun minciuni).
Sunt abonat dar n-am sa mai platesc pt. minciuni.
D-le Cristi, sunteti un idiot!
“A-ti” – se scrie legat – “ati” si in cazul de jos “s-a” se scrie de asemenea legat. (“sa”)
Poate ca astia de la site spun minciuni, macar is scrise corect!
Si te satisface acest lucru d-le “n-am”? Ai reusit sa arati ca esti prost (nu prin ortografie).