Luni după-amiază, în jurul orei 17:55, un accident rutier petrecut pe strada Ion Cojar din orașul Recaș a mobilizat de urgență echipajele Inspectoratului pentru Situații de Urgență Timiș. Două autoturisme au fost implicate într-o coliziune. Din primele informații, în acestea se aflau în total șase persoane, dintre care doi copii.
ISU Timiș a trimis la fața locului „pompierii din cadrul Detașamentului 1 Timișoara și Punctului de Lucru Topolovățu Mare. Intervenția a fost una complexă, fiind mobilizate o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, o autospecială destinată transportului personalului și al victimelor multiple, dar și două echipaje SMURD, dintre care unul cu medic”.
Toate persoanele implicate în accident au fost evaluate medical la fața locului și transportate ulterior la spital în stare conștientă și cooperantă, pentru investigații suplimentare.
Circumstanțele în care s-a produs accidentul urmează să fie stabilite de către polițiști. Vom reveni cu detalii!
Citiți principiile noastre de moderare aici!