După o idee pe care a preluat-o din spitalele din străinătate şi s-a gândit să o implementeze acasă, prof. dr. Dorel Săndesc, şeful Clinicii de Anestezie Terapie Intensivă a Spitalului Judeţean Timişoara, le oferă medicilor tineri bani mai mulţi și şansa de a lucra la cazuri complexe, asigurând totodată servicii medicale de vârf unor spitale din vestul ţării.
După ani în care pacienţii de la Spitalul Judeţean din Timişoara au fost plimbaţi prin oraş pentru diferite tomografii şi mulţi bani cheltuiţi pentru a plăti investigaţiile la un cabinet particular, unitatea spitalicească are acum un aparat nou-nouţ gata de pus în funcţiune.
Dr. Gheorghe Nodiţi, managerul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Timişoara, a declarat că va cere clasificarea ca spital de categoria I, cu nivel de competenţă foarte înalt, pentru instituţia pe care o coordonează.
In duminica Paştelui, bolnavii internaţi la Spitalul Judeţean din Timişoara se vor bucura de un meniu de sărbătoare. Pacienţii fără restricţii alimentare vor primi ouă roşii, drob, sarmale şi cozonaci. Vedeţi care va fi programul de lucru în spital de Paşti.