A venit şi prima victorie la handbal! Handbaliştii de la AS Politehnica Municipal Timişoara au obţinut prima victorie din acest an într-un meci oficial.
Handbaliştii de la Politehnica au pierdut partida de campionat. Timişorenii au fost înfrânţi de Steaua Bucureşti, în partida desfăşurată miercuri, în Sala Constantin Jude.
Întâlnire de interes pentru handbalul timişorean. Miercuri, de la ora 16, la sala Constantin Jude va avea loc partida dintre AS Politehnica Municipal Timişoara şi Steaua Bucureşti.
Un nou meci amical pentru HCM Politehnica Timişoara. Aflată în pauză competiţională, echipa de handbal a Timişoarei şi-a programat două meciuri amicale.
Succes în amicalul din Serbia. Deşi în acest final de săptămână s-a reluat Liga Naţională de handbal masculin, jucătorii de la Politehnica Municipal Timişoara nu au avut de disputat niciun meci. Aceasta din cauză că alb-violeţii aveau programată partida cu CSM Medgidia.
Ştiri din Timiș
Ploile abundente au generat o presiune fără precedent asupra sistemului de canalizare din Timișoara.
Ştiri sportive
Rezultatele zilei de duminică de la Cupa Mondială 2026 au adus noi surprize: Capul Verde a remizat cu Uruguay și rămâne neînvinsă, Belgia a bifat un nou pas greșit, iar Egiptul a obținut prima victorie din istoria sa la un turneu final mondial.
Cinema
Festivalului Ceau, Cinema! aduce o nouă ediție la Timișoara, care va avea loc între 15 şi 19 iulie, la Cinema Timiș.
Utile
Luni, 22 iunie, au loc mai multe lucrări realizate de SDM Timișoara care vizează reparații rutiere.
Cariere de Poveste
Într-o perioadă în care tot mai mulți oameni caută echilibrul dintre carieră, familie și implicare în comunitate, povestea Simonei Podaru se conturează ca un exemplu de reconversie profesională. Trainer acreditat și fost profesionist într-o companie multinațională, aceasta a ales, în urmă cu aproape un deceniu, să părăsească mediul corporatist pentru a se dedica în întregime formării oamenilor și proiectelor educaționale.
Eveniment
În comuna Peciu Nou, cinci persoane au fost implicate într-un accident rutier produs duminică noaptea, după ce două autoturisme s-au ciocnit, iar unul dintre vehicule s-a răsturnat în afara părții carosabile. Trei dintre ocupanți au rămas încarcerați și au fost scoși de pompieri. UPDATE. Polițiștii au deschis un dosar penal