Străini angajați ilegal depistați de polițiștii timișeni de la Imigrări, în Timiș. Oamenii legii au controlat mai multe societăți comerciale, iar la două dintre ele au descoperit trei bărbați din Serbia, Bosnia și Herțegovina și Albania care munceau fără documente legale. Mai mult, în timpul acțiunilor polițiștii de la Imigrări au descoperit și un irakian care locuia în România fără forme legale.