Timișoara se pregătește să devină, din nou, punctul de întâlnire al tradițiilor și culturilor din întreaga lume. Între 1 și 5 iulie, Casa de Cultură a Municipiului Timișoara organizează cea de-a 35-a ediție a Festivalului Inimilor, cel mai mare festival internațional de folclor din România și unul dintre cele mai importante evenimente de profil din Europa.