Timişorenii dau dovadă că sunt deschişi la buzunar când vine vorba de o cauză nobilă. Chiar în prima zi în care reprezentanţii Casa Faenza au instalat în holul Poştei Mari de şase urne, mai multe persoane au donat deja bani pentru organizaţia caritabilă. Banii adunaţi vor fi destinaţi copiilor autişti.
Profesorii şi elevii de la Colegiul Naţional de Artă „Ion Vidu” din Timişoara au pus la cale un plan ca să adune suma de care au nevoie pentru a repara sala de concerte care a luat foc săptămâna trecută. Cum vor face acest lucru? Organizând concerte.
În centrul comunei Giroc, în imediata vecinătate a Primăriei, se va înălţa o nouă biserică, pentru localnici, dar şi pentru credincioşii din zona de sud a Timişoarei.