Victorie amicala pentru RCM la CSM Bucuresti

© TION - Victorie amicala pentru RCM la CSM Bucuresti
RCM Timișoara a susţinut sâmbătă primul şi singurul meci amical din această perioadă de pregătire. Campionii s-au deplasat la Bucureşti pentru a juca împotriva CSM. Victoria le-a fost la îndemână bănăţenilor, ei au trecut de adversari cu 33 – 17. Trebuie menţionat că o parte dintre titulari au fost convocaţi la naţională pentru meciul cu Georgia.

Oaspeţii au deschis scorul la trei minute de la primul fluier, fijianul Lemeki Nabalei culcând balonul în terenul de ţintă, dar transformarea a fost ratată de Conache. A urmat o lovitură de pedeapsă reuşită pentru CSM Bucureşti şi o un eseu pentru scorul de 10 – 5. Egalarea a venit dintr-un eseu de penalizare pentru timişoreni, transformată de Conache. A fost 10 – 12 la pauză.

Halalilo a înscris un nou eseu pentru RCM la reluare, transformat. A urmat eseul lui Andrei Mahu. A mai reuşit un eseu Shennan, plus transformarea de rigoare de la Conache şi scorul s-a oprit la 10 – 33.

RCM Timișoara a jucat cu Militaru, Cornei, Țăruș, Lazăr, Mahu, Morrison, Rus, Nabalei, Dumitru, Rose, Mureșan, Kinikinilau, Tangimana, Shennan, Conache. Au mai intrat: Tănase, Taupaki, Halalilo și Sabău.