Un nou amical, o noua victorie pentru ACS Poli Timisoara in stagiul din Slovenia

Seria amicalelor reuşite continuă pentru cei de la ACS Poli Timişoara. Elevii lui Dan Alexa au învins, miercuri, echipa NK Zavrc, din Slovenia, scor 2 – 0. Deocamdată, ultimele transferuri ale clubului nu au intrat în jocul echipei.

ACS Poli Timişoara a învins, miercuri seara, formaţia slovenă NK Zavrk, scorul final fiind 2 – 0. Prima reuşită a întâlnirii a venit pe final de primă repriză, în minutul 40, şi a fost opera atacantului Elek, absent în primul meci de pregătire. El a mai avut, de asemenea, şi alte ocazii. În prima jumătate au jucat şi cei doi spanioli aduşi de curând la club, dar şi portarul Kirschstein, testat în continuare.

În partea a doua au intrat în teren şi ceilalţi doi fotbalişti aflaţi în teste, Juric şi Sirk. Cel din urmă nu a mai reuşit de această dată un gol decât din ofsaid, anulat, dar a înscris un alt nou intrat, Bocşan, el a înscris în minutul 89, stabilind scorul final al partidei, 2 – 0.

În teren nu au fost nici Curtean şi nici Zicu, ei vor intra în perioada următoare în ciclul echipei.

Dan Alexa a jucat în prima parte a meciului cu: Kirschstein – Belu, Melinte, Scutaru, D. Popescu – O. Popescu, Llorente – Trandu, Boldea, Hernandez – Elek.

În partea a doua au jucat: Smaranda – Belu, Scutaru (Bocșan), Neagu, O. Popescu (Bărbuț), Petre, Artean, Juric, Doman, Popovici, Sirk.