Un jucator sarb aflat in probe marcheaza cele trei goluri pentru ACS Poli Timisoara in amicalul cu Tomnatic

2Comentarii
© Foto: ACS Poli Timisoara
Aflată în pauză în campionat ca urmare a susţinerii meciului Naţionalei României, ACS Poli s-a deplasat la Tomnatic cu divizionara D din localitate. Cum era de aşteptat, timişorenii au câştigat, cu 3 – 0. Surpriza este că golurile au fost marcate în totalitate de către un jucător sârb adus în probe la echipă.

Lipsită de majoritatea titularilor, lăsaţi liberi, ACS Poli a jucat un amical cu cei de la Unirea Tomnatic. Ionuţ Popa i-a trimis în teren pe Smaranda, Crețu, Bocșan, Cânu, Străuț, Oprea, Vașvari, Bîrnoi, Doman, Andreja Lazovic, Bianconi. Au mai jucat: Curileac – Șeroni, Cochințu, Andreici, Ochea, Iseini (ultimii patru fiind juniori din cadrul clubului). În componenţă apare numele unui nou jucător, este vorba despre Lazovic, este un jucător sârb provenit de la FC Cukaricki, venit în probe la echipa alb-violetă.

S-au jucat două reprize a 30 de minute. Timişoara a câştigat până la urmă, cu scorul clar de 3 – 0. Interesant este că toate reuşitele i-au aparţinut sârbului venit în probe! Formaţia alb-violetă mai are programat în perioada următoare un nou amical, la Zemun în Serbia, sâmbătă.