Timba pierde si ultimul meci acasa din sezonul regulat

BC Timba Timişoara nu a reuşit să treacă de Piteşti în meciul susţinut, luni, la sala „Constantin Jude”, deşi jocul prestat nu a fost unul rău. Scorul final a fost 68 – 93. A fost ultimul meci pe teren propriu pentru cei de la Timba în sezonul regulat.

Gazdele au început bine, au condus în mai multe rânduri, dar primul sfert a fost adjudecat de oaspeţi, la o diferenţă de cinci puncte. Repriza a doua a fost mai bună şi Timba s-a impus cu 18 – 17.

Partea a doua a fost una a argeşenilor. Jumătatea a doua a meciului a pornit de la 37 – 41, dar argeşenii au fost clar peste Timba. A fost 17 – 25 pentru Piteşti, respectiv 14 – 27.

Cel mai bun marcator la Timba a fost Florveus, cu 24 de puncte, urmat de Czmor, cu 12, respectiv Pătru cu 7.