Noi medalii la inot masters pentru participantii din Timisoara

© Foto: Noi medalii la inot masters pentru participantii din Timisoara
Reprezentanţii clubului de înot masters Timişoara au participat la concursul internațional de înot masters din Totkomlos (Ungaria), desfăşurat la finalul săptămânii trecute, în bazin descoperit de 33 metri. Au participat 160 de înotători reprezentând 25 de cluburi din cinci ţări: Austria, Italia, România, Serbia şi Ungaria.

Echipa Clubului de Înot Masters Timişoara a fost formată din Mihai Lisetchi (grupa de varsta 55+), Tarţă Eleonora (50+), Szabo Gabriel (50+).

În total, la acest concurs, clubul a obţinut 11 medalii. La probele individuale, clubul din Timişoara a obţinut 5 locuri pe podium: locul doi: Lisetchi – 1; locul trei: Tarţă – 2, Szabo – 1. La ştafetă, clubul a obţinut un loc doi şi un loc trei.

La concursul din Totkomlos, au mai fost prezente din România echipa clubului CSM Timişoara şi o echipă din Arad. Cei mai vârstnici participanţi la concurs au avut 76 de ani la femei şi 95 de ani la bărbaţi.