Nici ASU Politehnica Timisoara nu trece etapa cu succes. Sportul Snagov pleaca fericita acasa

20Comentarii
© foto: arhiva
La o oră de Liga 1, dar doar atât, ASU Politehnica Timișoara a pierdut, luni seara, partida de acasă cu Sportul Snagov. Alb-violeții au terminat cu 1 – 2 partida în care și-au dat până și autogol.

Săptămâna rușinoasă s-a terminat luni seara pentru Timișoara fotbalistică de ligă inferioară. Niciuna dintre cele trei echipe nu a fost capabilă măcar de un singur punct. Dacă celelalte două „stele”, Ripensia și ACS Poli au încasat-o afară, ASU Politehnica a făcut-o pe „Dan Păltinișanu”, într-un anonimat tot mai accentuat (și normal) pentru spectacolul fotbalistic local.

Gazdele au reușit golul unu în primul sfert de oră, Bilia înscriind pentru 1 – 0. Ulterior, la doar câteva minute, același jucător devine, nefericit pentru el, din înger diavol și deviază în propria poartă o minge de la Hlistei. Ulterior a plouat cu ocazii la poarta timișoreană, iar în minutul 29 se face 2 – 1 pentru Snagov, Huiban înscriind din pasa lui Hlistei.

Cu antrenorul Petruescu disperat să egaleze măcar, el schimbând inclusiv portarul, Timișoara s-a zbătut, dar fără rost. E drept, nici Snagovul nu a mai excelat, așa că s-a terminat cu 2 – 1 pentru oaspeții de la Snagov. Așadar, săptămâna fotbalistică s-a încheiat cu un bilanț „excelent”, cu trei din trei. Înfrângeri, nu victorii…