De Adrian Panduru
© Tion: Elevii din Lugoj, pe podium. Micii sportivi s-au calificat la Balcaniada de Judo U15 din Grecia
Elevii de la Clubul Sportiv Şcolar Lugoj au obținut mai multe medalii la campionatele naționale de volei și judo. Micuții sportivi din Timiș care au urcat pe podium la judo s-au calificat la Balcaniada din Grecia.

Elevii din Lugoj s-au clasat pe podium la Campionatul Naţional U15 la judo – finală ce s-a desfăşurat la Craiova. Pe locul I s-a clasat Dzitac Ioan – categoria 42 kg, locul II – Lungu Flavius – categoria 42 kg și tot locul II – Popovici Ana Maria, la categoria 36 kg. Sportivii s-au calificat la Balcaniada de Judo U15, care va avea loc în Grecia. Lotul a fost pregătit de profesor Toth Maria Cristina.

Și Secţia de volei a Clubului Sportiv Şcolar Lugoj a obţinut locul I – Campioană Naţională a României în Campionatul Naţional de Speranţe – volei, care s-a desfăşurat la Lugoj, în perioada 10-14 mai 2017. Grupa de speranţe este pregătită de doamna profesor Todros Carmen.