Egal la Fagaras. SCM Politehnica Timisoara face 23 – 23 in deplasare

© Tion: Egal la Fagaras. SCM Politehnica Timisoara face 23 – 23 in deplasare
Handbaliştii de la SCM Politehnica Timişoara se întorc din deplasarea de la Făgăraş cu un egal, 23 – 23, după un meci pe care oaspeţii se aşteptau probabil să-l câştige lejer. Din păcate, socoteala de acasă nu e întotdeauna confirmată şi de realitatea din teren.

Cei de la CSM Făgăraş nu au părut deloc impresionați de numele echipei timișorene şi au avut un început bun de meci. Ei au condus cu 4 – 1 şi au continuat să se afle pe plus. Egalarea a venit doar la 12 – 12, pentru ca repriza să se termine cu 14 – 12 pentru Făgăraş.

După un start de repriză secundă în care ambele echipe au înscris, Timişoara reuşeşte să treacă în faţă la 18 – 17, dar numai pentru scurt timp, gazdele trecând din nou în avantaj şi reuşind chiar să îşi majoreze avantajul, la 21 – 18.

SCM Politehnica a reuşit să revină şi să egaleze, dar nu şi mai mult, ultimele minute de joc găsind ambele echipe în egalitate până la final. A fost 23 – 23 şi bănăţenii scapă de înfrângere într-un meci în care erau consideraţi favoriţi.

Timişoara e pe şase în clasament, după ce s-a aflat şi pe primul loc.