© Cupa Romaniei le place celor de la Ripensia Timisoara. Echipa trece lejer de Becicherec
Faptul că în sezonul precedent Nuova Mama Mia Becicherecu Mic a ocupat un loc pe podium în clasamentul Ligii 3 nu a constituit deloc un impediment pentru Ripensia Timişoara în partida din ultimul tur din Cupa României. Gazdele de pe stadionul din Ciarda Roşie au trecut, după victoria cu 3 – 0, în următoarea etapă a competiţiei.

Ripensia Timişoara a trecut de Mama Mia Becicherecu Mic în partida contând pentru turul 3 al Cupei României. Scorul a fost unul clar, 3 – 0, echipa din liga a patra trecând lejer peste cea din Liga 3. Primul gol a venit în minutul 6, atunci când şutul lui Păscăleanu a fost deviat în propria poartă, Niţă. În minutul 15 Briciu centrează şi Trifu înscrie pentru 2 – 0.

Repriza a doua nu a adus revirimentul celor din Becicherec. Mai mult, aceştia au mai încasat un gol, dintr-o lovitură de la 11 metri, transformată de Toma, şi acordată în urma unui henţ în careul celor de la Mama Mia.

Deci, Ripensia merge în turul 4 al cupei, acolo unde intră în cursă echipele din Liga 2.