BC Timisoara, infranta la Medias in ultimul joc al anului 2013

Reactualizat la:
Ultimul meci al celor de la BC Timișoara a avut loc în deplasare, la Mediaş, şi s-a lăsat cu o nouă înfrângere. Meciul, ultimul din acest an, s-a terminat cu scorul de 86 – 69 şi echipa începe sărbătorile fără puncte în ultimele meciuri. Partida a fost una la în care gazdele au condus aproape tot meciu.

BC Timişoara nu a reuşit surpriza şi a fost învinsă în deplasarea de la Mediaş, elevii lui Dragan Petricevic asigurându-şi o singură repriză. Scorul pe sferturi a fost 25-14, 28-22, 15-20, 18-13.

După un început bun oaspeţii au cedat iniţiativa, iar cei de la Mediaş au ştiut să păstreze constant avantajul dobândit, la vestiare s-a intrat cu 53-36. Pauza a fost sfetnic bun, şi BCM a câştigat parţialul, scor 15 – 20. Până la urmă s-a încheiat cu 86 – 69 şi nouă nu ne rămâne decât să credem că Petricevic va reuşi minuni peste iarnă. Să mai menţionăm că la Timişoara a (re)debutat Vasojevic, un baschetbalist ce a mai jucat în Banat în urmă cu ceva ani.

Cei mai buni marcatori ai Timișoarei au fost Conley, 21 puncte, Radulovic, 15 puncte, Jovanovic, 13 puncte.