Nu e bine nici pentru ASU Politehnica Timisoara. Echipa pierde cu un gol primit in minutul 90

9Comentarii
© Foto: Cornel Putan
Alb-violeții de la ASU au pierdut și ei, la fel ca cei de la ACS Poli, în prima etapă, cu 1-0, în fața celor de la Târgoviște, un gol încasat în minutul 90.

Niciuna dintre alb-violetele Timişoarei nu a rămas cu măcar vreun punct în urma meciului de debut în actuala ediţie a Ligii 2.

Duminică a fost rândul celor de la ASU Politehnica să ia bătaie, cu 1 – 0, dar pe teren propriu. „Dan Păltinişanu” nu le-a purtat noroc, iar Chindia Târgovişte a înscris în minutul 90 unicul gol al meciului. Timişorenii au rămas doar cu faptul că au punctat la capitolul tehnico-artistic, având mai multe ocazii de joc bune.

Velici a avut cele mai de succes ocazii ale debutului de meci, dar el fie a tras în portarul advers, fie peste poartă. Ocazii au avut şi oaspeţii, dar repriza s-a încheiat nul.

Deznodământul avea să vină în partea a doua, târziu, atunci când lumea se aştepta la un egal, pe undeva echitabil. Calculele preferinţei au fost stricate de Cerchez, care a băgat mingea în poarta gazdelor în minutul 90, cu un şut de la 16 metri.