Inca o infrangere pentru BC Timisoara, in deplasare la Pitesti

© Inca o infrangere pentru BC Timisoara, in deplasare la Pitesti (foto: arhiva)
Din păcate, cei de la BC Timişoara au suferit o nouă înfrângere, în deplasare, la cei de la BCM U Piteşti. Scorul final a fost unul strâns, dar a adus victoria gazdelor: 69 – 57.

Din păcate, mult aşteptatul reviriment de la BCT nu a avut încă loc. Formaţia lui Milorad Perovic a fost învinsă în deplasarea de la BCM U Piteşti, sâmbătă seara. Echipa timişoreană a avut o evoluţie bună doar în prima parte, cedând pe final.

Piteşti a început bine şi a condus echipa oaspete, aceasta fiind egalată, după opt minute, la 12. Mai mult, primul sfert a fost câştigat de timişoreni, cu 16 – 17. Doar câteva minute au mai condus cei de la BCT, Piteştiul a obţinut repriza a doua, cu 16 – 7 şi a intrat în avantaj la pauza mare.

Jumătatea secundă a fost echilibrată, dar cu un mic avantaj de partea BCM U. Ultimele două reprize le-au aparţinut piteștenilor, ambele cu un plus de două puncte: 18-16, 19-17.

Subotic și Smith au fost cei mai buni marcatori timişoreni, cu câte 19 puncte, urmaţi de Djapa cu 7.