Fara antrenor, fara victorie. CH Politehnica Timisoara – HC Vaslui: 24 – 36

2Comentarii
© TION: Fara antrenor, fara victorie. CH Politehnica Timisoara – HC Vaslui: 24 - 36
Concedierea antrenorului Ştefan nu a adus nimic în plus în evoluţia handbaliştilor timişoreni. CH Politehnica a luat bătaie pe teren propriu de la cei de la HC Vaslui. Oaspeţii au avut partida în mână şi au câştigat cu 36 -24.

Vasluiul a stiut să îşi cântărească jocul, conducând până în minutul 22, când a venit egalarea la 13. Ratările s-au răzbunat şi jucătorii de la Vaslui s-au impus după prima repriză, scor 20 – 16.

Avansul moldovenilor a sporit constant, ajungând la şapte goluri, la 24 – 17. Doar pe final Timişoara a mai jucat ceva, reuşind să reducă din diferenţă. Nu s-a putut mai mult de trei goluri în minus şi cei de la Vaslui s-au distanţat din nou. Scor final: 36 – 24.

Cel mai bun marcator timişorean a fost Irimescu, cu șapte goluri, urmat de Grigoraș cu 6 goluri, respectiv Fenici, cu 5.