ACS Poli Timisoara evita infrangerea si face egal acasa, pe Electrica, cu Pandurii Targu Jiu

8Comentarii
© foto: arhiva
Mai bine decât pe „Dan Păltinişanu”, dar tot fără victorie. ACS Poli Timişoara a scăpat de o nouă înfrângere şi a făcut egal, 1 – 1, cu Pandurii Târgu Jiu.

„Intimitatea” de pe Electrica a făcut bine mutării celor de la ACS Poli în Fabric. Echipa nu a pierdut, ceva la ordinea zilei în ultima perioadă, a înscris un gol şi a terminat la egalitate meciul cu Pandurii. Ambele goluri s-au marcat în prima parte, oaspeții deschizând scorul şi gazdele egalând la scurt timp.

Pandurii au înscris după ce au primit un penalty. Basic l-a faultat în careu pe Vodă, iar arbitrul a arătat punctul cu var. Tudoran execută şi se face 0 – 1. Pe final de repriză, în minutul 41, Keita reușește un șut bun și mingea intră în poartă. 1 – 1 la pauză.

Oaspeții au avut mai multe ocazii bune în jumătatea secundă, dar niciuna concretizată. Timișoara, la rândul ei, a încercat, fără succes, să își apropie victoria de câteva ori, dar meciul s-a terminat la egalitate 1 – 1, iar gazdele cel puţin nu au mai pierdut, ceea ce ar fi fost un adevărat dezastru.