ACS Poli cauta noi posibile vedete dupa un meci scoala cu Millenium Giarmata

Reactualizat la:
Reveniţi la antrenamente după vacanţă, mare parte din fotbaliştii lui ACS Poli Timişoara au susţinut sâmbătă dimineaţa primul meci amical. A fost de fapt un meci şcoală, a trei reprize de câte 30 de minute, unde a fost rulat un număr mare de fotbalişti. Adversari au fost cei de la Millenium Giarmata, iar scorul final a fost 1 – 0 pentru gazde.

Dan Alexa, (în sfârşit) reconfirmat pe postul de antrenor principal a avut la dispoziţie numeroşi jucători, atât din lotul folosit de echipă sezonul trecut, dar şi o serie de fotbalişti veniţi la alb-negri pentru testare. Alexa a trimis în teren, pentru început, o echipă formată din Pap, Belu, Scutaru, Șeroni, Morariju, Petre, Poparadu, Popovici, Trandu, Carlos Eduardo, Kneeshaw. Fiind accidentaţi nu au fost utilizaţi în teren Bărbuț, Stavric și Boldea.

Ulterior, în teren portarul Nuno Claro și jucătorii de câmp Agaliu, Bocșan, Cânu, Todorov, Merko, Hasani, Ahmetovic, Dragomir, Keita, Balaure, Szekely, Semenea, Nanu, Rogoveanu, Buzdugan. Au mai fost testați Domșa (CFR Timișoara), Teuț (Academia Honved Budapesta), Negruț (Mamma Mia), Niță (Școala Marcel Băban) și Nicoforel (Unirea Milisăuți).
După cele trei reprize scorul final fiind unul strâns, de 1 – 0, golul partidei fiind reuşita lui Rogoveanu, juniorul poliştilor marcând din 11 metri în minutul 87.