ACS Poli a invins in Ungaria, la Szeged

ACS Poli a invins in Ungaria la Szeged
Formaţia ACS Poli Timişoara s-a deplasat sâmbătă în Ungaria pentru un amical susţinut împotriva echipei FC Szeged 2011. Velcea a testat o variantă de echipă care pare să se apropie destul de mult de cea cu care va începe campionatul. La final, echipa bănăţeană a învins, cu 1 – 0, printr-un gol reuşit de Szekely.

ACS Poli a jucat destul de bine, anunţă presa din localitatea maghiară, dominând întâlnirea. Aşadar, succesul a venit ca ceva firesc. Prima repriză a fost una lipsită de spectaculozitate, dar şi de ocazii de poartă. Golul a venit în repriza a doua şi poartă marca atacantului Szekely, venit la echipă împreună cu lotul Recaş. Scorul stabilit în minutul 60 a fost şi cel final.

“Astăzi am jucat un meci de calitate, împotriva unei formaţii talentate. Am putut să testăm nivelul de pregătire la care a ajuns echipa mea. Sper ca prietenia dintre cele două cluburi să continue, iar miercuri sper să avem o revanşă a întâlnirii de astăzi, la Timişoara”, a declarat Vali Velcea la finalul meciului.

ACS Poli: Amarinei (46′ Coca) – Iovan, Zaluschi, Şeroni, Szalkai (46′ Miculescu) – Boldea (60′ Artean), Daminuţă (46′ Dobricean), Poparadu (60′ Petcuţ), Vădrariu (60′ Trandu) – Enciu (46′ Szekely), Zăgrean (60′ Boştină).