Voleibalistele de la CSM Lugoj joaca pentru Cupa Balcanica

Sala sporturilor din Lugoj a găzduit, sâmbătă seara, primul meci al CSM Lugoj în Cupa Balcanică. Este cea mai importantă competiţie de gen organizată în ultimii ani în Banat, iar gazdele au pornit ca din puşcă, învingând cu 3 – 0 la seturi echipa sârbă Zeleznicar Lajkovac.

Meciul a început destul de echilibrat, dar Lugojul a reuşit să învingă, scor 25-23. Cel de-al doilea set a fost echilobrat doar în prima parte, finalul fiind mai uşor câştigat de lugojence: 25-17. Setul trei a fost unul şi mai uşor, cu o echipă CSM Lugoj aflată în plin avânt. Gazdele şi-au asigurat victoria în set, 25 – 16, deci şi cea finală.

CSM Lugoj a jucat cu Ivana Radonjic, Diana Tătaru, Ionela Canea, Anca Paşca, Milica Tasic, Dana Lupescu, Laura Lungu (libero). A mai jucat Loredana Paşca.
Ele vor juca duminică seara cu favorita competiţiei, Beşiktaş Istanbul, de la ora 21:00.