Reactualizat la:

Programul Jocurilor Olimpice de Iarna de la Soci

Programul Jocurilor Olimpice de Iarna de la Soci © TION - Jocurile Olimpice de Iarnă de la Soci
Scris de T. Ex. - Jocurile Olimpice de Iarnă de la Soci vor începe joi, 7 februarie cu ceremonia de deschidere. Cea mai importantă competiție a acestui an pentru întreaga planetă va dura până în 23 februarie și va fi transmisă în exclusivitate de Televiziunea Română, telespectatorii putând urmări competiții precum patinaj artistic, schi alpin şi fond, dar şi sanie şi bob. Vedeți programul competițiilor din cadrul Jocurilor Olimpice de Iarnă, în ore locale, două ore mai devreme la Bucureşti.

Rectifica

Joi, 6 februarie10.00 – 16.40 – Snowboard – Slopestyle Masculin + Feminin – calificări

18.00 – 18. 45 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat – calificări

19.30-22.55 – Patinaj artistic – Proba pe echipe: program scurt masculin + program scurt perechi

Vineri, 7 februarie

20.00-23.00 – Ceremonia de deschidere

Sâmbătă, 7 februarievor fi decernate cinci titluri olimpice

09.30-11.10 – Snowboard – Slopestyle masculin – calificări

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă – Tur preliminar: SUA – Finlanda

12.45-13.55 – Snowboard – Slopestyle masculin – Finala

14.00-15.05 – Schi fond – Skiathlon feminin – Finala

15.30-18.25 – Patinaj viteză – 5000 metri masculin – Finala

17.00-19.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Tur preliminar: Canada – Elveţia

18.00-18.30 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – calificări

18.30-20.20 – Biatlon – Sprint masculin (10 km) – Finala

18.30-23.05 – Patinaj artistic – Probe pe echipe – program scurt dans + program scurt feminin + program liber perechi

18.30-22.05 – Sanie – Individual masculin – Manăele 1 şi 2

20.30-21.35 – Sărituri cu schiurile – Trambulină normală masculin

22.00-23.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – Finala

Duminică, 9 februarie – vor fi decernate şapte titluri olimpice

10.30-11.40 – Snowboard – Slopestyle feminin – calificări

11.00-13.10 – Schi alpin – coborâre masculin – Finala

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Suedia – Japonia

13.15-14.25 – Snowboard : Slopestyle feminin – Finala

14.00-15.05 – Schi fond – Skiathlon masculin – Finala

15.30-17.35 – Patinaj viteză – 3.000 metri feminin – Finala

17.00-19.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Rusia – Germania

18.30-20.20 – Biatlon – Sprint feminin (7,5 km) – Finala

18.30-22.25 – Sanie – Individual masculin – Manşele 3 şi 4 – Finala

19.00-22.10 – Patinaj artistic – Proba pe echipe – program liber masculin, program liber feminin, program liber dans – Finala

21.30-23.15 – Sărituri cu schiurile – Trambulină normală masculin – Finala

Luni, 10 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur: Rusia – Marea Britanie, Elveţia – Suedia, Danemarca – China, Germania – Canada

11.00-12.30 – Schi alpin – Supercombinata feminin: coborâre

13.45-16.35 – Short-track : 1500 masculin Finala, 500 metri feminin, calificări, ştafeta de 3.00 metri feminin calificări

14.00-16.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Tur preliminar: SUA – Elveţia

14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: China – Canada, Elveţia – SUA, Suedia – Marea Britanie, Rusia – Danemarca

15.00-16.10 – Schi alpin – Supercombinata feminin: slalom – Finala

17.00-20.25 – Patinaj viteză – 500 metri masculin – Finala

18.00-19.20 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat masculin – calificări

18.45-21.40 – Sanie – Individual feminin – Manşele 1 şi 2

19.00-20.20 – Biatlon – Urmărire masculin (12,5 km) – Finala

19.00-21.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Finlanda – Canada

19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur: SUA – Norvegia, Danemarca – Rusia, Canada – Elveţia, Suedia – Marea Britanie

22.00-23.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat masculin – Finala

Marţi, 11 februarie – vor fi decernate opt titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling D – feminin – primul tur: Elveţia – Danemarca, Suedia – Canada, Rusia – SUA, Coreea de Sud – Japonia

10.00-11.25 – Freestyle – Slopestyle feminin – calificări

13.00-14.05 – Freestyle – Slopestyle feminin – Finalah

14.00-14.50 – Schi fond – Sprint (liber) masculin + feminin – calificări

14.00-16.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Germania – Suedia

14.00-17.00 – Curling, masculin, primul tur: Canada – Suedia, SUA – China, Marea Britanie – Germania, Norvegia – Rusia

14.00-17.05 – Snowboard – Half-pipe masculin – calificări

16.00-17.50 – Schi fond – Sprint (liber) masculin+feminin – Finala masculin + feminin

16.45-20.00 – Patinaj viteză – 500 metri feminin – Finala

18.30-21.45 – Sanie – Individual feminin – Finala

19.00-20.00 – Snowboard – Half-pipe masculin – turul doi

19.00-20.20 – Biatlon – Urmărire feminin (10 km) – Finala

19.00-22.25 – Patinaj artistic – perechi – programul scurt

19.00-21.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Rusia – Japonica

19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur: Marea Britanie – SUA, Coreea de Sud- Elveţia, Danemarca – Japonia, China – Rusia

21.30-22.35 – Snowboard – Half-pipe masculin – Finala

21.30-23.05 – Sărituri cu schiurile feminin – trambulină normală – Finala

Miercuri, 12 februarie – vor fi decernate şase titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur: Danemarca – SUA, Norvegia – Germania, China – Elveţia

11.00-13.10 – Schi alpin – Coborâre feminin – Finala

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Elveţia – Finlanda

13.30-14.20 – Combinata nordică- Trambulină normală: sărituri

14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Japonia – Rusia, SUA – China, Coreea de Sud – Suedia, Canada – Marea Britanie

14.00-17.05 – Snowboard – Half-pipe feminin – calificări feminin

16.30-17.15 – Combinată nordică – Trambulină normală: 10 km – Finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Canada – SUA

18.00-19.40 – Patinaj viteză – 1000 m masculin – Finala

18.15-20.35 – Sanie – Dublu – Finala

19.00-20.00 – Snowboard – Half-pipe feminin – turul doi

19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Germania -China, Elveţia – Marea Britanie, Rusia – Canada, Danemarca – Suedia

19.45-23.00 – Patinaj artistic – Perechi – Finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Cehia – Suedia

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – tur preliminar: Letonia – Elveţia

21.30-22.35 – Snowboard – Half-pipe feminin – Finala

Joi, 13 februarie – voi fi acordate şase titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Canada – Danemarca, China – Marea Britnie, Elveţia – Suedia

10.15-12.00 – Freestyle – Slopestyle masculin – Calificări

11.30-13.20 – Skeleton feminin – Manşele 1 şi 2

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă masculin – tur preliminar: Finlanda – Austria

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă feminin – tur preliminar: Japonia – Germania

13.30-14.40 – Freestyle – Slopestyle masculin – Finala

14.00-16.30 – Short-track – 500 metri feminin – Finala – 1000 metri masculin calificări, ştafeta 5000 metri calificări

14.00-15.40 – Schi fond – 10 km clasic feminin – Finala

14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: Elveţia – Rusia, Canada – Danemarca, Norvegia – Suedia, Marea Britanie – SUA

16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – tur preliminar: Rusia – Slovenia

16.30.-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – tur preliminar: Slovacia – SUA

18.00-20.20 – Biatlon – 20 km individual masculin – Finala

18.00-19.40 – Patinaj viteză – 1000 metri feminin – Finala

19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur: Suedia – Danemarca, Rusia – Coreea de Sud, Elveţia – Canada, Japonia – SUA

19.00-23.30 – Patinaj artistic – Masculin – Programul scurt

20.15-21.30 – Sanie – Ştafetă – Finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin- Tur preliminar: Canada – Norvegia

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Tur preliminar: Suedia – Rusia

Vineri, 14 februarie – vor fi decernate şase titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur – Suedia – China, SUA – Germania, Canada – Norvegia

11.00-12.30 – Schi alpin – Supercombinata masculin: coborâre

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Cehia – Letonia

14.00-15.55 – Schi fond – 15 km clasic masculin – Finala

14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Coreea de Sud – China, Marea Britanie – Japonia, SUA – Danemarca, Rusia – Elveţia

15.30-16.40 – Schi alpin – Supercombinata masculin: slalom – Finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Suedia – Elveţia

16.30-21.40 – Skeleton – Manşele 1 şi 2 masculin – Manşele 3 şi 4 femin – Finala

17.45-19.00 – Freestyle – Sărituri feminin – Calificări

18.00-20.20 – Biatlon – 15 km individual feminin – Finala

19.00-23.25 – Patinaj artistic – masculin – programul liber – Finala

19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Marea Britanie – Danemarca, Rusia – SUA, China – Norvegia, Elveţia – Germania

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Canada – Austria

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Norvegia – Finlanda

21.30-22.35 – Freestyle – Sărituri feminin – Finala

21.30-22.35 – Sărituri cu schiurile – Marea trambulină individual masculin – calificări

Sâmbătă, 15 februarie – vor fi decernate şapte titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Canada – Japonia, China – Suedia, Marea Britanie – Coreea de Sud

11.00-13.10 – Schi alpin – Super-G feminin – Finala

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Slovacia – Slovenia

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Sferturi de finală

14.00-16.55 – Short-track – 1500 m feminin Finala, 1000 m masculin Finala

14.00-15.30 – Schi fond – Ştafeta 4×5 km feminin – Finala

14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: Suedia – Germania, Danemarca – Elveţia, Canada – Marea Britanie, Rusia – China

16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: SUA – Rusia

16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă feminin – Sferturi de finală

17.30-19.25 – Patinaj viteză – 1000 metri masculin – Finala

18.45-21.05 – Skeleton masculin – Manşele 3 şi 4 – Finala

19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur – SUA-Suedia, Canada- Rusia, Marea Britanie – Elveţia, Danemarca – China

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Elveţia – Cehia

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Suedia – Letonia

21.30-23.15 – Sărituri cu schiurile – Marea Trambulină individual masculin – Finala

Duminică, 16 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur – SUA- Canada, Marea Britanie – Norvegia, Suedia – Rusia

11.00-13.10 – Schi alpin – Super-G masculin – Finala

11.00-12.10 – Snowboard – Snowboardcross feminin – Calificări

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Austria – Norvegia

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Meci de clasament 5-8

13.15-14.05 – Snowboard – Snowboardcross feminin – Finala

14.00-16.30 – Schi fond – Ştafeta 4×10 km masculin – Finala

14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Danemarca – Coreea de Sud, Japonia – Elveţia, Suedia – Rusia, SUA – Canada

16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Rusia – Slovacia

16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Slovenia – SUA

18.00-19.50 – Patinaj viteză – 1500 metri feminin – Finala

19.00-20.20 – Biatlon – Mass-start 15 km masculin – Finala

19.00-22.45 – Patinaj artistic – Dans – Programul scurt

19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Norvegia – Elveţia, China – Canada, Germania – Danemarca, SUA – Suedia

20.15-22.55 – Bob dublu masculin – Manşele 1 şi 2

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Tur preliminar: Finlanda – Canada

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Meci de clasament 5-8

Luni, 17 februarie – vor fi decernate şase titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Rusia – Marea Britanie, Coreea de Sud – SUA, Japonia – China

11.00-12.30 – Snowboard – Snowboardcross masculin – Calificări

13.30-14.30 – Snowboard – Snowboardcross masculin – Finala

14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: China – Marea Britanie, Germania – Rusia, Elveţia – SUA, Norvegia – Danemarca

16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă feminin – Seminale

17.45-19.00 – Freestyle – Sărituri masculin – Calificări

18.30-21.00 – Bob dublu masculin – Manşele 3 şi 4 – Finala

19.00-20.20 – Biatlon – Mass-start feminin 12,5 km – Finala

19.00-22.35 – Patinaj artistic – Dans – Programul liber – Finala

19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur – China – Elveţia, Danemarca – Marea Britanie, Canada – Coreea de Sud, Suedia – Japonia

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Semfinala

21.15-23.10 – Sărituri cu schiurile – Marea Trambulină pe echipe masculin – Finala

21.30-22.35 – Freestyle – Sărituri masculin – Finala

Marţi, 18 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje

11.00-13.00 – Schi alpin – Slalom uriaş feminin- prima manşă

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Baraj pentru sferturile de finală

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Meci de clasament 7-8

13.30-14.20 – Combinata nordică – Marea Trambulină individual: Sărituri

13.30-15.30 – Short-track – 1000 metri feminin calificări, 500 metri masculin, calificări, Ştafeta 3.000 metri feminin, Finala

14.00-17.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje

14.30-16.10 – Schi alpin – Slalom uriaş feminin – manşa secundă – Finala

16.00-16.45 – Combinata nordică – Marea Trambulină individual (10 km) – Finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – Baraj pentru sferturile de finală

16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă feminin – Meci de clasament 5-6

17.00-20.00 – Patinaj viteză – 10.000 metri masculin – Finala

17.45-19.25 – Freestyle – Half-pipe masculin – Calificări

19.00-22.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje

19.15-21.10 – Bob dublu feminin – Manşele 1 şi 2

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Baraj pentru sferturile de finală

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Baraj pentru sferturile de finală

21.30-22.30 – Freestyle – Half-pipe masculin – Finala

Miercuri, 19 februarie – vor fi decernate opt titluri olimpice

9.15-11.00 – Snowboard – Slalom uriaş paralel masculin + feminin – Calificări

11.00-13.00 – Schi alpin – Slalom uriaş – Prima manşă

12.00-14.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Sferturi de finală

13.00-15.05 – Snowboard – Slalom uriaş paralel – Finala masculin+ Finala feminin

13.15-15.00 – Schi fond – Sprint pe echipe clasic masculin + feminin – Calificări

14.00-17.00 – Curling feminin – Semifinale

14.30-16.10 – Schi alpin – Slalom uriaş masculin – manşa secundă – Finala

15.45-17.00 – Schi fond – Sprint pe echipe clasic masculin +
feminin – Finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheaţă masculin – Sferturi de finală

17.30-19.20 – Patinaj viteză – 5000 metri feminin – Finala

18.30-20.30 – Biatlon – Ştafeta mixtă – Finala

19.00-23.30 – Patinaj artistic – feminin – Programul scurt

19.00-22.00 – Curling masculin – Semifinale

20.15-22.20 – Bob dublu masculin – Manşele 3 şi 4 – Finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Sferturi de finală

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Sferturi de finală

Joi, 20 februarie – vor fi decernate şase titluri olimpice

11.45-12.25 – Freestyle – Skicross masculin – Calificări

12.00-12.50 – Combinata nordică – Marea Trambulină pe echipe: Sărituri

12.30-15.30 – Curling feminin – Meci pentru locul 3

13.30-15.00 – Freestyle – Skicross masculin – Finala

15.00-16.15 – Combinata nordică – Marea Trambulină pe echipe: 4×5 km – Finalaâ

16.00-18.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Meci pentru locul 3

17.30-20.30 – Curling feminin – Finala

18.30-19.45 – Freestyle – Half-pipe feminin – Calificări

19.00-23.10 – Patinaj artistic – Feminin – Programul liber – Finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheaţă feminin – Finala

21.30-22.25 – Freestyle – Half-pipe feminin – Finala

Vineri, 21 februarie – vor fi decernate şapte titluri olimpice

11.45-12.25 – Freestyle – Skicross feminin – Calificări

12.30-15.30 – Curling masculin – Meciul pentru locul 3

13.30-15.00 – Freestyle – Skicross feminin – Finala

16.00-18.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Semifinale

16.45-18.00 – Schi alpin – Slalom feminin – prima manşă

17.30-20.30 – Curling masculin – Finala

17.30-19.25 – Patinaj viteză – Urmărire pe echipe masculin + feminin – Calificări

18.30-20.30 – Biatlon – Ştafeta de 4×6 km feminin- Finala

20.15-21.25 – Schi alpin – Slalom feminin – manşa secundă – Finala

20.30-23.15 – Short-track – 500 metri masculin Finala, Ştafeta 5000 metri masculin Finala, 1000 metri feminin Finala

21.00-22.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Semifinale

Sâmbătă, 22 februarie – vor fi decernate şapte titluri olimpice

9.15-11.00 – Snowboard – Slalom paralel masculin + feminin – Calificări

13.15-15.20 – Snowboard – Slalom paralele masculin + feminin – Finala

13.30-15.25 – Schi fond – Mass-start 30 km feminin – Finala

16.45-18.15 – Schi alpin – Slalom masculin – prima manşă

17.30-20.05 – Patinaj viteză – Urmărire pe echipe masculin + feminin – Finala

18.30-20.40 – Biatlon – Ştafeta 4×7,5 km masculin – Finala

19.00-21.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Meci pentru locul 3

20.15-21.50 – Schi alpin – Slalom masculin – manşa secundă – Finala

20.30-23.05 – Bob patru persoane masculin – Manşele 1 şi 2

Duminică, 23 februarie – vor fi decernate trei titluri olimpice

11.00-13.55 – Schi fond – 50 km masculin – Finala

13.30-16.05 – Bob patru persoane masculin – Manşele 3 şi 4 – Finala

16.00-18.30 – Hochei pe gheaţă masculin – Finala

20.00-22.30 – Ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice.



Comentarii 0

Vă mulțumim pentru comentariul dumneavoastra. - comentariul va fi verificat de catre un editor si numai in cazul aprobarii va aparea pe site.

 
1000
/1000 caractere ramase

Mai multe stiri din categoria Mapamond
Putin: „Dacă vreau, iau Kievul în două săptămâni”
Vladimir Putin s-a lăudat într-o discuție telefonică pe care a avut-o cu preşedintele Comisiei Europene, Jose [...] mai multe »
Casa in care a copilarit Hitler va fi transformata intr-un muzeu al Holocaustului
Casa în care a copilărit Adolf Hitler va fi transformată într-un muzeu dedicat Holocaustului și va primi numele de [...] mai multe »
Persoane îmbolnăvite de febra Dengue, în Japonia
Cel puţin şase cazuri autohtone de febră Dengue au fost identificate în Japonia în ultimele zile, a anunţat presa [...] mai multe »
Brazilia, în recesiune după Campionatul Mondial
Economia Braziliei, a doua mare economie emergentă la nivel mondial, a intrat în recesiune în condiţiile în care [...] mai multe »
Pentru a avea noroc, o bancă din Rusia vrea să le împrumute și o pisică celor care iau credit
Sberbank, cea mai mare bancă din Rusia, vine cu o soluție care să le ofere clienților săi noroc. Aceasta vrea să [...] mai multe »
Mai multe din categorie »
Ştiri mondene
Drama ascunsă a unui cântăreţ român de 26 de ani! A suferit un transplant de ficat în GermaniaDrama ascunsă a unui cântăreţ r...
Cântăreţul român a primit o nouă şansă la viaţă în Germania, după ce a suferit un...
Primul SEMN că SFÂRŞITUL ESTE APROAPE. Ce a IEŞIT DIN ASCUNZĂTORIPrimul SEMN că SFÂRŞITUL ESTE A...
Imagini desprinse parcă din filmele despre Apocalipsă s-au derulat în capitala Ma...
BOMBĂ! Moni, prezentă în baia lui IrinelBOMBĂ! Moni, prezentă în baia l...
Irinel Columbeanu a divorţat de Monica Gabor în urmă cu trei ani. Cu toate aceste...

Autentificare



Ti-ai uitat parola?
Inregistrare user nou

Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe TION.ro

Autentificati-va pe TION.ro:




Ti-ai uitat parola?

Comentati pe TION.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Inregistrare user nou