Informatica Timisoara, invinsa de Deva in prima etapa la futsal

2Comentarii
Pornită la drum în noul sezon cu gânduri mari şi jucători noi, echipa de futsal Informatica Timişoara a debutat cu stângul în noul campionat. Una dintre principalele contracandidate la titlu, Autobergamp Deva, a câştigat partida de luni, de la Sala Constantin Jude, în prima etapă a campionatului din actualul sezon, cu 3 – 2.

Prima zi de campionat nu a fost una de succes pentru cei de la Informatica Timişoara. Formaţia bănăţeană a fost învinsă de cei de la Autobergamo Deva, cu scorul de 3 – 2.

Partida a început cum nu se poate mai rău, prima repriză a fost una extrem de slabă pentru gazde, devenii marcând două goluri. Primul gol a fost reuşit de cei de la Deva prin Ignat, iar la un minut distanţă era deja 2 – 0, după ce Matei a înscris după o lovitură liberă.

Jumătatea secundă aduce un nou gol al devenilor, Vieira înscriind pentru 3 – 0. Greu, Informatica îşi revine, reuşeşte de două ori să marcheze, dar nu şi egalarea. Valadares a înscris primul, el fiind urmat de Janjic, care a dus scorul la 2 – 3. Timişoara putea totuşi egala, dar portarul advers a avut luni o zi bună de joc. De asemenea, şuturile gazdelor au lovit şi bara porţii adverse de câteva ori. A fost 2 – 3 şi Autobergamo ia cele trei puncte de la Timişoara, extrem de valoroase.