© TION: Handbalistii timisoreni au ajuns la cea de a patra victorie consecutiva, dupa ce au invins la Targu Jiu
Ajunşi în play-out-ul campionatului, handbaliştii de la CH Politehnica Timişoara nu se mai opresc din victorii. Deja aflaţi la un avans semnificativ pe primul loc al competiţiei, poliştii au învins din nou, de această dată în deplasare la Târgu Jiu.

CH Politehnica a învins, miercuri seara, în deplasare, Pandurii Târgu Jiu, cu scorul de 33-26, la pauză 14-9.

Alb-violetii au făcut un joc foarte bun în această partidă. Portarii Stănescu si Vâlceanu au apărat excelent, având o contribuţie importantă la scorul final. Jocul oaspeţilor a fost unul excelent, în teren nu s-a pus niciodată problema echipei învingatoare.

După 2-2, în minutul 4, scorul s-a făcut 2-5, în minutul 15. A urmat desprinderea, la scorul de 14-9, înregistrat la pauză. Repriza a doua a fost asemănătoare, s-a ajuns la 17-10 si 26-19 pană în minutul 50. Diferenţa maximă înregistrată a fost 31-23, în minutul 57.

Cei mai buni marcatori de la CH Poli au fost Irimescu – 9, Chikovani – 6, Leordean – 4, Timofte – 4, Grigoraş – 4, Fenici – 4, Ursu – 1, Szentpeteri – 1.