Copiii din Mosnita Noua, campioni nationali la Hand to Hand Fighting

De Raoul Jurchela
2Comentarii
© foto: Facebook
Rezultate extraordinare pentru micuții sportivi de la clubul sportiv Seishi Budo Moșnița Nouă, la Campionatul Național de Hand to Hand Fighting. Cei mici s-au întors de la competiție cu două titluri de campion național, trei de vicecampion și un premiu III pe echipe la categoria junior.

Evenimentul s-a desfășurat în perioada 1-2 iunie la Slănic Moldova. Sportivii de la CS Seishi Budo Moșnița Nouă s-au pregătit intens.

„Sportivi noștri au reprezentat Comuna Moșnița Nouă cu cinste, obținând următoarele rezultate: Ciocoiu Jasmina Elena la categoria U12, 60 kg a obținut locul 1, medalie de aur și titlul de campion național; Lungu Răzvan la categoria U18, 65 kg a obținut locul 1, medalie de aur și titlul de campion național; Simo Aida la categoria U14, +70kg a obținut locul 2, medalia de argint și titlul de vicecampion național; Varga Iasmina la categoria U10, 50 kg a obținut locul 2, medalia de argint și titlul de vicecampion național; Lupu Paul Valentin la categoria U14, 80 kg a obținut locul 2, medalia de argint și titlul de vicecampion național”, anunță pe Facebook reprezentanții clubului sportiv de lângă Timișoara.

Mai mult, micuții de la clubul CS Seishi Budo Moșnița Nouă au ocupat și locul al treilea în competiția națională.