ACS Poli Timisoara se califica fara probleme mai departe in cupa, dupa victoria impotriva Chindiei

© Foto: arhiva
Chindia Târgovişte nu a reuşit să facă faţă celor de la ACS Poli Timişoara în meciul din şaisprezecimile Cupei României. În meciul desfăşurat miercuri seara, bănăţenii s-au impus în partida desfăşurată la Mioveni, cu 2 – 0.

Victorie lejeră pentru alb-violeţi în partida din Cupa României. ACS Poli Timişoara a trecut de Chindia Târgovişte cu două goluri marcate şi niciunul primit, chiar dacă în teren au fost trimise mai multe rezerve. Marcator a fost Doman.

Prima repriză a fost la dispoziţia timişorenilor, ei dominând clar jocul. Totuşi, a fost un singur gol, venit în minutul 30. A fost un corner de pe partea dreaptă, a pasat Drăghici şi a înscris Doman.

Repriza secundă a avut o desfăşurare similară, cu ACS Poli în ofensivă, dominând jocul, tot cu un gol înscris. După mai multe faze de atac timişorene a înscris din nou Doman, în minutul 53, a fost un lob, tot după o pasă de la Drăghici. Curileac nu a avut prea mult de lucru, cu excepţia unei faze mai importante la jumătatea reprizei.

Meciul s-a terminat cu 2 – 0 şi victoria timişorenilor, una aşteptată, bănăţenii mergând mai departe în optimi.

Chindia Târgoviște: Meilă, Pătru, Vătavu, Dinu, Martac, Neagoe, Honciu, L. Mihai, Neguţ, Anton, Cherchez

ACS Poli Timișoara: Curileac, Străuț, Șeroni, Cânu, Novak, Artean, Bărbuț, Llorente, Cârstocea, Doman, Drăghici