Ministrul Sănătății: „Institutul Oncologic din Timișoara primește finanțare europeană și va fi gata în 2028″

Președintele Consiliul Județean Timiș, Alfred Simonis, a declarat, sâmbătă, că momentul marchează ieșirea dintr-un blocaj care a durat zeci de ani. „Este practic ultimul pas pe care îl facem înainte de începerea efectivă a lucrărilor de construcție, nu doar de demolare, la Institutul Oncologic Regional din Timișoara. Acea clădire simbolizează eșecul clasei politice timișene în … Continue reading Ministrul Sănătății: „Institutul Oncologic din Timișoara primește finanțare europeană și va fi gata în 2028″