tion.ro Web analytics

TECHNICAL DIE-CASTING Societate franceza care activeaza in domeniul injectiilor de mase plastice angajeaza: MANIPULANT

De T. EX

Sursa foto: pixabay.com
Scris de T. EX

TECHNICAL DIE-CASTING

Societate franceză care activează in domeniul injecțiilor de mase plastice.

angajează:

MANIPULANT

Responsabilitati principale:

· Efectueaza deplasarile materiei prime si a produselor finite in cadrul atelierului de injectie ;

· Verifica conformitatea bonului necesar de produse cu elementele pregătite pentru punerea în fabricatie ;

· Identifica morile şi etuvele în funcţie de numărul maşinii şi tipul de materie utilizată ;

· Alimenteaza maşinile cu materie, etuvată sau nu, inainte de oprirea maşinii (lipsa materie în buncăr) ;

· Distruge rebuturile din atelier (macinare) si identifica materialul macinat ;

· Completeaza corect documentul supraveghere etuvare şi înregistreaza data şi ora de introducere a materiei în etuvă ;

· Identifica paletii cu produse finite cu ajutorul fisei de insotire , inregistreaza numarul de cutii de pe palet pe aceeasi fisa si transporta piesele in zona de validare ( cu transpaletul) ;

· Identifica sacii cu materie măcinată sau pură cu eticheta « identificare materie » corect completată ;

· Demonteaza si curăţa morile , etuvele şi buncărele ;

· Curata masinile la fiecare demontare de matrita ;

· Verifica si realizeaza selectarea corecta a deseurilor ;

· Ajuta reglori in caz de nevoie (doar in situatia in care au formare ) .

BENEFICII oferite:

~ Venit atractiv începând de la 3800 brut/lună, cu posibilitate de creștere în funcție de experienta și de evoluția în cadrul firmei,

~ Mărirea Salariala dupa 3 LUNI, in functie de performantele obținute!

~ Prima de performanta si prezenta ;

~ Spor de noapte de 25% ;

~ Spor de ore suplimentare de 100% ;

ALTE beneficii:

~ TICHETE de masă – 20 Ron/zi lucrată;

~ Prime de sărbători;

– DECONTARE transport în limita unui buget lunar (130 RON NET );

Avantaje suplimentare:

~ Posibilitati de promovare si calificare profesionala;

~ Mediu de lucru bine organizat – loc de muncă stabil ;

Program de lucru –> 3 schimburi:

– sch. 1: 06:30-14:00;

– sch. 2: 14:00-22:30;

– sch. 3: 22:00-06:00.

Descrierea firmei:

Suntem o societate franceză care activează în domeniul injecțiilor de mase plastice de peste 12 ani. Ne axam pe productia de instrumente medicale, pe productia de componente destinate industriei auto pentru mari producatori de autovehicule.

Unde ne gasesti?

– In zona Calea Buziasului (Timisoara), vis-a-vis de fabrica Azur, în incinta Bega Tehnomet.

Mai multe detalii despre acest post puteți obține la următorul număr de telefon:

0774.653.720, interval orar 08:00-17:00!

Taguri:
0 Comentarii

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    Cele mai noi știri

    Ştiri din Timiș

    Șase oferte pentru proiectarea lotului 2 din autostrada Lugoj - Deva

    Capitală Culturală

    Reprezentații de excepție la Filarmonica Banatul în 2023, anul Capitalei Culturale Europene

    FOTO. Avansează lucrările la Centrul de legume-fructe din Tomnatic. Vicepreședintele CJT, în vizită pe șantier

    Utile

    FOTO. O mai mare vizibilitate în câteva intersecții din Timișoara. Arborii au fost toaletați

    Bulină neagră de la CNAIR pentru firmele care se ocupă de Centura Timișoara Sud și descărcarea de pe A1 la Sânandrei

    Programul de lansare a Capitalei Culturale, încă „secret”. E cert că PMT și CJT fac evenimente separate

    România

    Paul al României, prințul fugar, a fost prins și arestat la Paris

    Rectorul UVT, Marilen Gabriel Pirtea, după rezultatele la BAC: „Revenim la un scenariu optimist pentru admiterea 2022"

    Muzică pentru toate gusturile la Zilele comunei Lovrin

    Sănătate

    Coronavirus, ultimele șapte zile în Timiș: peste 212 de infectări, dublu față de acum o săptămână

    Tion.ro logoPentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă

    Pentru detalii apasati aici