Violenţa naşte monştrii

21Comentarii
Nemultumiţi de prestaţia echipei şi de arbitraj, unii dintre suporterii alb-violeţi şi-au arătat latura violentă la partida cu CFR Cluj. Pe fondul consumului de alcool şi a slabei organizări a măsurilor de securitate la meci s-a produs scânteia ce a degenerat la violenţă.  | Video 1 Video | Video 2 Video | Video 3 Video | Video 4 Video | Video 5 Video | Video 6 Video | Video 7 Video

În prima repriză, la scorul de 2-0 pentru CFR Cluj, fanii echipei FC Timişoara au distrus gardul ce separă tribuna de teren şi au început să arunce cu scaune şi diverse obiecte spre oamenii de ordine. În repriza secundă, organizatorii au apelat la scutieri, care au intervenit în forţă şi, după 10 minute, fanii violenţi au fost scoşi din tribună.

233 de sancţiuni contravenţionale, în sumă totală de 68.510 de lei, şi 62 de sancţiuni complementare de interzicere a accesului la competiţiile sportive – acesta este bilanţul violenţelor de pe Stadionul Municipal Tg. Jiu.