Victorie clara pentru ASU Politehnica Timisoara, in deplasare la Motru

© Victorie clara pentru ASU Politehnica Timisoara, in deplasare la Motru (foto: arhiva)
Reluarea campionatului Ligii 3 la fotbal nu a fost una reuşită pentru echipele din Timiş, cu excepţia celor de la ASU Politehnica, formaţie care a învins clar, cu 4 – 0, în deplasarea de la Motru.

ASU Politehnica Timişoara mai adaugă trei puncte în clasament, în lupta pentru obţinerea locului 1 în vederea promovării în Liga 2.

Formaţia alb-violetă s-a deplasat sâmbătă la Motru unde a învins, clar, cu 4 – 0, formaţia gazdă. Minutul 10 a adus primul gol în poarta gazdelor, reuşită de nou-sositul Todorov. Scorul pauzei a fost stabilit de Stancu, după o lovitură liberă: 2 – 0.

În minutul 56 a înscris Gălan, după un corner executat de Ghinescu, iar scorul final, 4 – 0, a fost realizat prin Bădăuţă, în minutul 73, printr-un lob peste portarul gazdelor.

Într-un alt meci, CSM Lugoj a făcut egal, 0 – 0, pe teren propriu, cu echipa secundă a celor de la CSU Craiova. Giarmata a luat din nou bătaie, cu 2 – 0, pe teren propriu, de la cei de la Cisnădie, în timp ce Nova Mama Mia Becicherecu Mic a luat bătaie, în deplasarea de la Metalurgistul Cugir, cu 2 – 0.

ASU Politehnica rămâne pe primul loc în clasament, cu 37 de puncte, urmată de Cugir, cu 34 de puncte.