Succese pe linie pentru voleibaliştii timişoreni

Jucătorii echipei de volei masculin de la Universitatea Timişoara au câştigat cu scorul de 3-1 împotriva echipei Rapid Bucureşti, în ultima etapă a sezonului regulat din seria A2 Vest. În acest fel, jucătorii de la Universitatea Timişoara au obţinut primul loc al seriei şi mai au de jucat restanţa cu CSS Baia Mare, echipă aflată pe ultimul loc al clasamentului.

Primul set a fost obţinut cu scorul de 25-22, iar doilea, cu 25-21. Setul al treilea a aparţinut Rapidului, cu scorul de 25-21. Timişoara a închis meciul în al treilea set, pe care la câştigat cu 25-23.

O evoluţie bună au avut şi voleibalistele de la Universitatea Timişoara. Fetele au învins cu scorul general de 3-1 meciul din ultima etapă a campionatului diviziei secunde. De această dată ele au obţinut victoria în meciul cu LPS Bihorul Oradea. Trebuie spus că jucătoarele noastre au pierdut primu set, cu scorul de 26 – 24. Din fericire, ele au revenit la conducerea jocului şi au obţinut următoarele seturi, cu scorurile de 25-14, respectiv 25-17, următoarele două. Pentru ambele echipe urmează participarea în play-off, echipa de volei masculin jucând pentru accederea în prima ligă a ţării.