27. iulie 2010 17:23; Reactualizat la: 27.07.2010 17:23


Poli a stabilit lotul de jucatori pentru partida cu Mypa

Poli a stabilit lotul de jucatori pentru partida cu Mypa
A fost anunţat lotul de jucători care va face deplasarea în Finlanda, la meciul ce va conta pentru etapa a treia a Europa League.

FC Timişoara va susţine joi, 29 iulie, de la ora 19, prima manşă din turul 3 preliminar al UEFA Europa League, în deplasare, la Kouvola (Anjalankoski), pe „Saviniemi Stadium”, contra echipei finlandeze Myllykosken Pallo-47. Antrenorul Vladimir Petrovic a convocat pentru deplasare următorul efectiv: Pantilimon şi Taborda (portari), Bonfim, Cisovsky, Mera, Luchin, Scutaru, Sepsi, Alexa, Bourceanu, Curtean, Goga, Tameş, Contra, Magera, Axente, Mansour, Chiacu (jucători de câmp). Datele pe care staff-ul tehnic al Timişoarei le are despre adversarii de joi sunt destul de puţine, iar pentru studierea jocului finlandezilor se încerca obţinerea înregistrării meciului susţinut de Mypa 47 în dubla cu Sant Julia din Andorra. „Nu avem prea multe date despre Mypa. Sunt o echipă finlandeză, fotbaliştii de aici sunt cunoscuţi ca fiind bătăioşi, că joacă în forţă. În ultimii ani au crescut foarte mult, mulţi jucători sunt la cluburi europene, de asemenea naţionala a crescut mult”, a declarat Cosmin Contra, luni.

S-au stabilit şi arbitri

UEFA a stabilit brigada care va arbitra disputa dintre Poli Timişoara şi Mypa 47. Arbitrii meciului vor fi irlandezi. La centru se va afla David McKeon, urmând ca el să fie ajutat la cele două tuşe de Martin Moloney şi Mark Gavin. De asemenea, Richie Winter a fost desemnat să ocupe funcţia de arbitru de rezervă. Partida retur va avea loc la Timişoara, pe data de 5 august.



Recomanda articolul

Parerea ta
Care este parerea ta?
Filtreaza comentariile  | 
Filtru comentarii Inchide optiunile  X



Ultimele stiri din categoria Poli Timişoara
Velcea, nemultumit de unii dintre jucatorii lui Poli Timisoara
Politehnica Timişoara a reuşit să ţină în şah echipa mult mai puternică a ruşilor de la Dinamo Moscova timp de [...] mai multe »
Rusii de la Dinamo Moscova, tinuti in sah 83 de minute de Poli Timisoara
Politehnica Timişoara a avut duminică după-masă programat un nou meci amical împotriva unei formaţii de top din [...] mai multe »
Concluziile auditului cerut de autoritati, comentate de Marian Iancu
Reprezentanţii CL Timişoara şi ai CJ Timiş au primit auditul efectuat de o companie cu greutate în domeniu la FC [...] mai multe »
Reintalniri nostalgice pentru Poli Timisoara, in Spania
Ultimul meci al turneului amical de la Marbella a oferit ocazia reîntâlnirii unuia dintre jucătorii ruşilor, Zoran [...] mai multe »
Vali Velcea: Ne-ar trebui mai multa responsabilitate
Politehnica Timişoara a terminat turneul amical de la Marbella pe locul şase. A primit două bătăi, de la Lech [...] mai multe »
Poli Timisoara, infranta cu 2 – 0 de TSKA Moscova
Cunoscuta formaţie rusă TSKA Moscova a învins joi, la turneul din localitatea spaniolă Marbella, Poli Timişoara. [...] mai multe »
Mai multe din categorie »

feedback

Logare



Ti-ai uitat parola?
Inregistrare user nou