Specialist în foarfeci

Pentru Gueye Mansour a devenit o obisnuinta sa marcheze goluri de generic contra granzilor. Ocazie Rusic | Gol anulat Dică video | Gol anulat la Goian video | Gol Rusic video | Gol Mansour video | Poli - Steaua 2-0 05.11.2007

O foarfeca spectaculoasa! Aceasta a fost reusita de aseara a vârfului Politehnicii Timisoara.

Erau minutele de prelungire, Mansour de abia fusese introdus pe teren, mai mult la trecerea timpului. A dat o pasa la centrul terenului, dupa care s-a dus glont în careul lui Zapata. Abiodun a patruns pe partea dreapta a atacului si a aruncat mingea în careu. Dintre Goian si Petre Marin, vârful senegalez a reusit sa traga din foarfeca, iar mingea n-a putut fi oprita de Zapata: 2-0! A fost golul care a pecetluit soarta meciului.

Mansour nu este la prima isprava de acest gen. El a mai marcat un gol dintr-un astfel de procedeu într-o partida cu Dinamo si are la activ si alte reusite spectaculoase. Pâna acum, senegalezul a marcat de sase ori contra celor trei echipe mari din Bucuresti, fiind la a treia reusita contra Stelei.