29. noiembrie 2006 10:07; Reactualizat la: 29.11.2006 10:07


Castro, sărbătorit în absenţă

Castro, sărbătorit în absenţă
HAVANA – Fidel Castro nu a fost prezent la gala inaugurală a ceremoniilor care sărbătoresc cea de-a 80-a aniversare a sa. El Lider Maximo le-a adresat participanţilor un mesaj în care-şi exprimă „durerea” că nu poate fi alături de ei.

„După părerea medicilor, nu eram încă în stare să fac faţă acestei întâlniri colosale”, adaugă mesajul. La spectacolul de gală au participat mii de invitaţi din Cuba şi străinătate. Fidel Castro a fost operat de urgenţă acum patru luni, iar de atunci nu a mai apărut în public.


Recomanda articolul

Parerea ta
Care este parerea ta?
Filtreaza comentariile  | 
Filtru comentarii Inchide optiunile  X



Ultimele stiri din categoria Mapamond
Cum arata scenariul iesirii Greciei din zona euro?
In cancelariile occidentale se elaboreaza planuri de urgenta in cazul iesirii Greciei din zona euro. Atena ar avea la [...] mai multe »
Printul Charles, DJ intr-un studio de muzica
Dupa ce, recent, a prezentat vremea la un post de televiziune, descurcandu-se neasteptat de bine, printul Charles a [...] mai multe »
Shakira in Playboy?
Se zvoneste ca celebra cantareata columbiana, un adevarat sex-simbol, se afla in negocieri avansate pentru a aparea pe [...] mai multe »
Stephane Rotenberg, accident grav intr-o emisiune Tv
Cunoscutul jurnalist francez Stephane Rotenberg se poate considera extrem de norocos! Realiza o emisiune Tv: camera din [...] mai multe »
A murit inventatorul primei telecomenzi
Eugene Polley, cel care a inventat acum mai bine de o jumatate de secol prima telecomanda fara fir, care permitea [...] mai multe »
Bebelus salvat cu cea mai mica inima artificiala din lume
Un bebelus de 16 luni a supravietuit 13 zile cu un prototip experimental: pana la primirea unui transplant salvator, [...] mai multe »
Mai multe din categorie »

feedback

Logare



Ti-ai uitat parola?
Inregistrare user nou